PornHub, kendine has tarzıyla engellemelere çözüm buluyor

PornHub, çıplak selfie’leri sansürlemeye yarayan bir uygulama geliştiriyor ve ortaya oldukça komik sonuçlar çıkıyor.


Düzenlenmiş görseller muhtemelen yüksek çözünürlüğe sahip olmayacak ancak sosyal medya filtrelerinden geçmeyi başaracak.

Kullanıcılar tarafından yüklenen tartışmalı içeriklerle başa çıkmak için bin bir çaba harcayan sosyal medya ağları, şiddet içerikli görüntüleri veya nefret söylemlerini engellemekten ziyade çoğunlukla kullanıcıların biraz daha edepsiz ve özel fotoğraflarına engel koyuyorlar.

Hem otomatik filtreler hem de bu görüntülerden rahatsız olan kullanıcılar fotoğrafların kaldırılması için şikayet butonuna basıyor. ‘Suç işleyen’ kullanıcıların tekrardan şikayet almaları durumunda da hesapları engelleniyor.

Ama PornHub bu kullanıcıları kurtarmaya geldi. Pornografik video paylaşım sitesi ile Madridli ajans Officer & Gentleman, Salı günü TrickPics adında bir mobil uygulamayı piyasaya sundular. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, çıplak selfie’lerine animasyonlu sticker’lar ekleyebilecek. Bu sayede engel alabilecek içeriği şaşırtıcı ve biraz edepsiz görsellere çevirebilecek.

Uygulama; meme, penis ve vajina gibi özel bölgeleri tanıma özelliğine sahip ve onları kapatmaya yarayan 15 farklı sticker öneriyor. "Hand Solo" filtresi, size bir ışın kılıcı verirken "Trouser Snake" ortaya bir yılan çıkarıyor. Kadınlar "Mile Highs"ın uçak pervanelerinden veya "Knock Knockers"ın kapı tokmaklarından faydalanabilir. Alt bölgeler için de "Instaclam" ve "My Precious"ta bulabilecekleri Sauron'un Gözü'nü kullanabilirler.

PornHub’ın verdiği bilgiye göre animasyonlu sticker’lar Officer & Gentleman’in buluşu. Ajans bundan önce de markayla birkaç projede çalışmıştı. BangFit ve Wankband gibi uygulamalar; son Noel kampanyası bunlardan sadece bazıları. Aşağıda yine O&G'nin hazırladığı TrickPics tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.