Pokémon Go’nun üreticisinden “AR Gözlüğü”

Mobil oyun geliştiricisi ve Pokémon Go’nun üreticisi Niantic, dış mekanda kullanım için tasarlanan artırılmış gerçeklik gözlüğündeki yenilikleri Snapdragon Zirvesi’nde tanıttı. AR gözlüğü, sanal gerçeklik gözlüklerine kıyasla, daha hafif ve ince bir görünüme sahip. Güneş gözlüğünü andıran ince ekranlar, kumaş benzeri bir materyal ile bütünleşiyor.

Gözlüklerin rahat olması başta olmak üzere kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre tasarlanan AR gözlüğü, 5 farklı kriteri karşılıyor. Şirket, AR gözlüklerin 1-2 saat boyunca süren uzun oyun oturumlarında kullanılmasını hedefliyor. Ayrıca gözlüklerin 250 gramdan hafif olmasına da dikkat edildiği belirtiliyor.

Rahatlık ve hafiflik kriterlerinin yanı sıra uzun süre kullanım imkanının kesişim noktalarından bir de kablosuz tasarım.

Şirket, kabloların aktif oynama süreçlerini engellediğini düşünüyor. Şirketin diğer kriterleri arasında gözlüğün taşınabilir, kompakt ve güçlü olması yer alıyor.

Oyun oynamanın ötesinde AR harita ile yön bulma ya da bir mekan hakkında daha fazla bilgi almak için AR gözlüğünden faydalanılabilir. AR gözlüklerinin kullanıcı tabanının genişlemesiyle, işletmeler tıpkı sosyal ağların ilk zamanında olduğu gibi AR kullanıcılarına özel fırsatlar sunmayı tercih edecek gibi duruyor.


Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.