Pirelli’den çevre dostu lastikler için bir işbirliği daha

Pirelli ile Biocca Üniversitesi arasında 2001 yılında başlayan işbirliği sonucunda hayata geçen CORIMAV Projesi yenilendi. İleri teknolojili malzemeler alanında araştırmalar yapmak için kurulan konsorsiyum bu yenilemeyle birlikte artık ekolojik lastikler üzerine yoğunlaşacak.

2001 yılında Pirelli ile Biocca Üniversitesi arasında kurulan CORIMAV ortaklığı yenilendi. Her yıl bir patent tescili gerçekleştiren, 44 öğrenci ve 36 doktora bursu sağlayan CORIMAV’ın imza töreninde Pirelli CEO’su Marco Tronchetti Provera ve Biocca Üniversitesi Rektörü Cristina Messa da yer aldı. Son dönemde daha ekolojik lastikler üretmeye yönelik malzemeler ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren CORIMAV, yeni dönemde Pirelli için ekolojik lastikler geliştirecek.

CORIMAV, 15 yıl önce yeni malzemeler kullanarak en ileri teknolojileri geliştirmek, patent başvuruları yapmak, Ar-Ge çalışmalarını desteklemek ve genç araştırmacılar için eğitim ve kariyer geliştirme fırsatlarına yardımcı olmak amacıyla doğdu.

CORIMAV’ın en güçlü yanlarından biri, üst düzeyde uzmanlaşmış mühendisleri belli vasıflarda eğitebilmesi ve böylece bu kişilerin hemen Pirelli’nin araştırma ve geliştirme departmanında çalışmaya başlayabilmesidir. Girişim başladığından beri burs alanların yüzde 20’si Pirelli’de istihdam edildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.