Site icon Campaign Türkiye

Pinterest, karanlıkta bir ışık

Platform, CES 2023‘te renkli bir fonda güvenli marka ortamını beslemek için aldığı önlemleri özetledi.

Tüketici Elektroniği Fuarı 2023’te pazarlamacılara yaptığı konuşmasında Pinterest, kullanıcılarına ve reklamverenlerine sunduğu “olumlu deneyim” üzerinde yoğunlaştı.

Pazarlamacılar Twitter’ın değişken liderlik durumu ve TikTok’un jeopolitik sorunlarıyla uğraşırken, sosyal medya platformlarının marka güvenliği riskleri son aylarda yeniden gündeme geldi.

Görüntü paylaşım platformu Pinterest, üst düzey marka ve ajans yöneticilerinin katıldığı yılın ilk teknoloji konferansı olan CES 2023’te bu gündemi, diğer sosyal medya platformlarının “toksikliğinden” kurtulmak için bir fırsat olarak gördü.

Renkli bir sergi, pazarlamacıları temalı toplantı odaları ve Pinterest Predicts trendlerinden ilham alan dekoruyla “geleceğe adım atmaya” teşvik etti.

Pinterest’in Baş Gelir Sorumlusu Bill Watkins: “Pinterest’i ve bizi gerçekten farklı kılan şeyleri düşündüğümde, internette olumlu bir noktada duruyoruz. Bu tepkisel bir şey değil, bu yıllardır proaktif olarak yatırım yaptığımız bir şey.

Orada var olan toksik ortamı düşündüğümde, iki ya da üç yıl önce bunun kazara olduğunu söyleyebilirdiniz ancak bugün bunu söylemek pek mümkün değil.” dedi.

Campaign’in yağmış olduğu röportajın tamamını aşağıda bulabilirsiniz:

@campaignus How is @pinterest pitching itself to marketers, as social media platforms face increased #brandsafety scrutiny? We asked CRO Bill Watkins at #ces2023 #advertising #pinterest ♬ In Love With You – BLVKSHP

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version