artwork

Pinterest, karanlıkta bir ışık

2 hafta önce

0

Pinterest, kendisini sosyal medyanın “zehirli” ortamında “olumlu” olarak konumlandırıyor

Platform, CES 2023‘te renkli bir fonda güvenli marka ortamını beslemek için aldığı önlemleri özetledi.

Tüketici Elektroniği Fuarı 2023’te pazarlamacılara yaptığı konuşmasında Pinterest, kullanıcılarına ve reklamverenlerine sunduğu “olumlu deneyim” üzerinde yoğunlaştı.

Pazarlamacılar Twitter’ın değişken liderlik durumu ve TikTok’un jeopolitik sorunlarıyla uğraşırken, sosyal medya platformlarının marka güvenliği riskleri son aylarda yeniden gündeme geldi.

Görüntü paylaşım platformu Pinterest, üst düzey marka ve ajans yöneticilerinin katıldığı yılın ilk teknoloji konferansı olan CES 2023’te bu gündemi, diğer sosyal medya platformlarının “toksikliğinden” kurtulmak için bir fırsat olarak gördü.

Renkli bir sergi, pazarlamacıları temalı toplantı odaları ve Pinterest Predicts trendlerinden ilham alan dekoruyla “geleceğe adım atmaya” teşvik etti.

Pinterest’in Baş Gelir Sorumlusu Bill Watkins: “Pinterest’i ve bizi gerçekten farklı kılan şeyleri düşündüğümde, internette olumlu bir noktada duruyoruz. Bu tepkisel bir şey değil, bu yıllardır proaktif olarak yatırım yaptığımız bir şey.

Orada var olan toksik ortamı düşündüğümde, iki ya da üç yıl önce bunun kazara olduğunu söyleyebilirdiniz ancak bugün bunu söylemek pek mümkün değil.” dedi.

Campaign’in yağmış olduğu röportajın tamamını aşağıda bulabilirsiniz:

@campaignus How is @pinterest pitching itself to marketers, as social media platforms face increased #brandsafety scrutiny? We asked CRO Bill Watkins at #ces2023 #advertising #pinterest ♬ In Love With You – BLVKSHP

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Disney ve Visa iş birliği yapıyor

Disney’in Visa ile iş birliği, kart sahiplerini Disney’in büyüsüne katılmaya...

Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...