Philips yeni marka vaadini ve amblemini tanıttı

Royal Philips, tüm dünyada eş zamanlı olarak insanlar için anlamlı yenilikler yaratma geçmişine dayanan yeni marka vaadini açıkladı. Yeni konumlandırmanın bir parçası olarak Philips bundan sonra “yenilik ve siz” söylemini kullanacak. Philips’in bu söyleminin altında ise “yenilik ancak insanların ihtiyaç ve beklentilerini karşılıyorsa anlamlıdır” inancı yatıyor.

Philips’in yani amblemi

Philips ilk kez 1934 yılında kullandığı amblemini de değiştirdi. Bugün ikon haline gelen eski amblem hala Philips’in yenilik ve güven sembolü olmaya devam edecek. Yeniden dizayn edilen amblem ise 21. yüzyıla uygun bir çizim ile dijital medya ve mobil kanallara yönelik daha modern bir tasarım ile hayata geçirildi.  Yeni amblem marka konumlandırması ile birlikte 13 Kasım 2013 akşamı Hollanda Amsterdam’da bulunan Philips genel merkezinin dış cephesine yansıtılarak tanıtıldı.

İnovasyonun 120 yıl önce ilk lambanın üretilmesinden beri Philips DNA’sında olduğunu belirten Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür, “Yeni marka konumlandırmamızın insanların yaşamını anlamlı yenilikler ile iyileştirme misyonumuzu en doğru biçimde yansıttığına inanıyoruz. Teknoloji üreten bir firma olarak, vaadimiz geleceğimizi daha ileriye taşıyan ve insanlar için anlamlı yenilikler üretmek. Yeniliği kullanarak sağlık bakım hizmetlerini herkes için daha kolay erişilebilir ve daha uygun maliyetli hale getireceğiz. Enerji verimli LED aydınlatma çözümlerimiz insanlara daha iyi bir yaşam sunacak ve dünyayı daha sürdürülebilir hale getirecek. Lokal ihtiyaçlara yönelik tüketici ürün ve hizmetlerimiz insanların yaşam tarzını geliştirecek ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacak” dedi.

Accelerate! değişim programı ile başlayan ve bu yılın başında Philips’in adını Royal Philips olarak değiştirmesi ile devam eden dönüşüm süreci yeni marka vaadi ve amblemle tamamlanmış oldu.

Philips 9.8 milyar dolar marka değerine sahip.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için www.philips.com/innovationandyou adresi ziyaret edilebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.