Pharrell: 27 göstermemin sebebi merak

Yapımcı ve şarkıcı Pharrell Williams’ın bugün Cannes Lions 2015’te gerçekleştirdiği oturumdan notları Campaign editörü James Swift derledi. Williams’a göre, internet çağında niyet her şeydir ve yaptığınız şeye inanmıyorsanız, milenyum kuşağı sizi saniyeler içinde dışlayacaktır.

Williams’ın Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde, Amerikalı TV ve radyo sunucusu Ryan Seacrest’le gerçekleştirdiği oturumun öncesinde katılımcılar 2 saat öncesinden sıraya girmeye başladılar.

Williams’ın genç kreatiflere önerisi ise, “Müzik şu anda her yerde bulunabilir ve bu güzel bir şey. Fakat bu aynı zamanda, yaptığınız işte, yalnızca sesten ibaret olmamanın önemli olduğu anlamına da geliyor” şeklinde oldu.

Sanatçı sözlerine şu şekilde devam etti: “Evet, bunu duydunuz fakat ne hissettiniz?  Taktiksel ve kinestetik bir değeri olmalı. Niyetinizi müziğinize geçirdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Milenyum kuşağı bir şeyler duyabilirler ve bu yolla görebilirler ve “gerçek değiller” diyebilirler. Bu durumu seviyorum çünkü işi ciddiye bindiriyor. Niyet her şeydir.”

İnsanların giderek azalan dikkatlerinin nasıl tutulabileceği sorulduğunda ise Williams, “kinestetik” değerle içerik üretimine olan inancını tekrarladı ve “niyetinizin yaptığınız her şeyin içinde saf olarak yer aldığından emin olmalısınız” diye ekledi.

Kreatif ve ticari işler arasında doğru dengeyi bulma konusunda oldukça rahat olan Williams, “Yaratıcılığa yoğunlaştığınız zaman bu ticariliğe de dönüşür” dedi. Williams, genç gösterdiği yönündeki yorumlara da “27 gösteriyorum ama aslında 42 yaşındayım. Bunun sebebi annem ve babam olduğu kadar merakım. Merak zihni dinç tutuyor” açıklamasını yaptı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.