P&G spor için global fonunu artırıyor

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) dünya çapında ortağı dev marka Procter & Gamble, “Teşekkürler Anne” girişiminin bir parçası olarak global gençlik spor programı için fazladan 20 milyon dolarlık bir bütçe ayırıyor.

P&G 9 Ağustos’ta Uluslararası Olimpiyat Komitesi ortaklığının bir parçası olarak gelecek 10 yıl boyunca çocukların dünya genelinde eğitim alma ve imkanlardan faydalanmaları için ek 20 milyon dolar bütçe ayıracağını duyurdu. Bu para Ocak’tan itibaren aynı amaç için bağışlar ve Pampers, Tide, Gillette, Pantene gibi P&G markalarının satışlarından toplanan 5 milyon dolarlık bütçeye eklenecek.

P&G global marka geliştirme sorumlusu Mark Pritchard konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Lider markalarımız sayesinde 2012’de 5 milyon dolar toplama hedefimizi zaten gerçekleştirdik. 6 milyon dolardan fazlası spor geliştirme, okul ekipmanı, gençlik fonu ve burslar ve dünya genelinde yaz spor kamplarını desteklemek için toplanacak. Bu duyuru, daha fazla çocuğun sportmenliği ve Olimpiyat değerlerini deneyimlemesi için 10 yıllık Uluslararası Olimpiyat Komitesi ortaklığının sonuna kadar dünya genelinde milli olimpiyat komiteleriyle (NOC) beraber çalışarak planlarımızı genişleteceğimiz anlamına geliyor.”

Amerika’da gençlik fonu kurulmasına yardımcı olan ve bebeklerin oynamasına ilham vermek için Pampers ile anlaşan Amerikalı Olimpiyat sporcusu Kerri Walsh gibi bir çok sporcu şimdiden program için anlaştılar. P&G’nin global pazarlar arasındaki diğer destekçileri arasında İngiliz maraton koşucusu ve aynı zamanda Pampers’ın sözcüsü Paula Radcliff, Gillette Get Started kampanyasında yer alan Amerikalı Olimpiyat sporcusu Tyson Gay, Büyük Britanya Olimpiyat sporcusu ve bronz madalya sahibi Robbie Grabarz yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.