Pfizer’e yeni genel müdür

2012’den bu yana Pfizer Türkiye bünyesinde Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapmakta olan Elif Aral, Pfizer Türkiye organizasyonunun başına getirildi.

Elif Aral

1998 yılında Pfizer–Anlaşmalı Satış Teşkilatı işbirliğinin hayata geçmesinde rol alan Elif Aral, bu işbirliğinin her iki şirket için kazan-kazan modeliyle devam etmesini sağladı. Sonrasında Pharmacia birleşmesiyle Pfizer’in yeni uzmanlık alanlarına girmesinin ardından, şirkette oluşturulan yeni iş birimlerinin yöneticiliğini üstlenen Aral, aynı zamanda Anti-İnfektif biriminin kuruluşunu gerçekleştiren ekibin içerisindeydi.

2007 yılında Pfizer Türkiye’de Kurumsal Strateji İş Geliştirme Direktörlüğü’nün kuruluşunda yer aldı. Ardından Pfizer Türkiye’nin, Kafkaslar ve Orta Asya ülkelerinin dahil olduğu 10 ülkeden sorumlu hale gelmesiyle, bölgenin yöneticisi oldu. 2009-2012 arasında Pfizer Türkiye’nin pazarlama ve satıştan sorumlu üç Genel Müdür Yardımcısı’ndan biri olarak Satış Pazarlama Direktörü görevini üstlenen Elif Aral, Eylül 2012’den bu yana ise Kurumsal İlişkiler Direktörü görevini yürütmekteydi.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.