Site icon Campaign Türkiye

Peynir aşıklarının düşleri Pilgrims Choice’un yeni reklamı ile gerçek oluyor

Peynir aşıklarının hayalleri, Above + Beyond imzası taşıyan çedar peyniri markası Pilgrims Choice‘un yeni reklamı için gerçek oluyor.


Charlie’s Dream” adlı reklam filmi, canlı performans, kukla ve CGI’yı bir tüketicinin gerçek rüyasını yeniden canlandırmak için harmanlıyor. Reklam filminin hikayesi, İngiltere’deki peynir severlerden gelen birçok rüyadan biriydi. Reklam, İngiltere’nin iki numaralı cheddarı olan Pilgrims Choice’un entegre kampanyası “Cheese Dreams”in bir parçası. Kampanyasının çıkış noktası, peynirde kendiliğinden ortaya çıkan amino asitler üzerine yapılan araştırmalardan esinlenerek, geceleri canlı ve sıradışı rüyalara yol açan peynir yeme fikri; ve güçlü bir çedarın bu etkiye sahip olma olasılığı daha yüksektir.

Reklam filmi, gökyüzünde bir bulutun içinde duran lokantaya ulaşana kadar kolları uzayan büyüyen bir hayalperesti gösteriyor. İçeride, sakalları çoraptan yapılmış bir korsanın, her ikisi de etrafta yürüyebilen bir çizburger ve peynirli tosttan oluşan ziyafeti öncesi oturduğu küçük bir pub var.

Above + Beyond‘un kreatif direktörü David Billing kampanya ile ilgili şunları söyledi: “Pilgrims Choice için, gerçek bir izleyici kampanyasıyla yola çıktık ve marka ile peynir severler arasında kültürel bir bağlantı kurduk.İnanılmaz şeyler ortaya çıktı, kreatif ekibin kaleminden değil de insanların bilinçaltıları tarafından yaratılan bu tuhaf hikayeleri ekranlara koymak benzersiz bir deneyimdi. Rüyayı gerçeğe dönüştüren ekip tarafından bir araya getirilen tutku ve yaratıcılık, izleyicilerle buluşmasını sabırsızlıkla beklediğimiz bu filmde gerçekten parlıyor. ”

Künye
Reklamveren Ornua UK
Ajans Above+Beyond
Prodüksiyon Şirketi Blinkink
Yönetmen Joseph Mann
Ortak Yönetmen Rune Spaans
Yönetici Yapımcı Bart Yates
Yapımcı Matt Marsh
Post-Prodüksiyon Blinkink
Ses Tasarımı Scramble
Medya Yonder

Exit mobile version