PETA’nın Old MacDonald reklamı yayında

PETA’nın Old MacDonald reklamı, Cadılar Bayramı için mezbaha gezisine çıkan ufak bir kızın karşılaştığı durumu ele alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Almanya’da bulunan Hayvanlara Etik Muamele Derneği (PETA), yayınladığı reklam filmiyle hayvanların vahşi şartlarda, etik olmayan durumlarda kesiminin yapıldığına vurgu yapıyor. Burada genç kız “Old MacDonald” çiftliğini ziyaret ediyor. Uzaktan bakıldığında çiftlik güzel duruyor ama reklam filmi ilerledikçe çiftlikte vahşet ortaya çıkıyor.

PETA’nın yayınladığı reklam filmindeki sahneler, hayvanların her gün karşılaştığı dehşeti gözler önüne seriyor ve insanları veganlığa yönlendiriyor.

PETA Başkan Yardımcısı Tracy Reiman yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Bugünün et endüstrisinin pis yemleri, kalabalık hangarları ve kanla dağılmış mezbahaları, bir haşıl makinesi gibi görünüyor.”

PETA sloganında “hayvanlar bizim yiyeceklerimiz değil” şeklinde ifade ediyor. Tüketim için öldürülen hayvanların, insanlar gibi sevinç, acı, korku, sevgi ve keder gibi duygularının olduğunu vurguluyor.

PETA, vegan olan insanlar, her yıl günlük olarak yaklaşık 200 hayvanı ve çektiği işkenceyi yok ediyor diyor ve dernek herkesi vegan olmaya davet ediyor.

Künye:

Reklamveren: Peta

Ajans: Filmakademie Baden Württemberg

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.