PETA, bu sefer hayvanlardan empati bekliyor

PETA, hazırladığı çarpıcı reklam kampanyalarıyla her seferinde izleyicileri şok etmeyi başarıyor ve empati kurmalarını sağlıyor. Behind the Leather kampanyası, sokakta süt tanıtımı yaptığı kampanyası, üzerindeki yün kazağı almak için bir kadını döven adamın yer aldığı kampanya veya bir maymunun hapis hayatını gözler önüne serdiği kampanyası bunlardan sadece birkaçı.

PETA Asya’nın hazırladığı son kampanyada bu sefer hayvanlar bizimle empati kuruyor. “Animals for the Ethical Treatment of People” (AETP) olarak adını değiştiren kurum, insanların hayvanların yerine geçtiğini hayal ederek tüm hayvanları daha etik bir tutum sergilemeye davet ediyor.

PETA, diğer çarpıcı kampanyalarının aksine burada açık ve şok edici görüntüler kullanmamış olsa da ironik bir dille canlılara uygulanan vahşet anlatılıyor.

MullenLowe Singapore tarafından hazırlanan reklam filmlerinde bir inek ve bir ördek etçil dostlarına sesleniyor ve insanlara karşı ne kadar vahşi davranışlar sergilediklerini anlatıyor.

“100% Pure Woman’s Milk” filminde bir inek, marketlerden satın alınan sütün aslında nasıl elde edildiğini anlatıyor: “Milyonlarca kadın hamile kalmak için yeterince büyüdüğünde yapay bir şekilde dölleniyor. Neden mi? Çünkü doğum yaptıktan sonra 10 ay boyunca süt veriyorlar. Sonra ne mi oluyor? Onları döllemeye devam ediyoruz ki onlardan süt almaya devam edelim.” Reklamlar, “Onlar bunu asla yapmazdı” sloganıyla sonlanıyor.

Sadece reklam filmleri hazırlamakla kalmayıp internet sitesi de kuran PETA’nın yine etkileyici bir çalışmaya imza attığını söyleyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.