PepsiCo Türkiye’nin pazarlamasında atama

PepsiCo’daki çalışma hayatına 2010’da başlayan Alpagut Çilingir, PepsiCo’nun hem yiyecek hem de içecek kategorilerindeki tüm markaların pazarlamasından sorumlu Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak görevlendirildi.

Bu atamayla birlikte PepsiCo Türkiye, Better Together (Birlikte Daha İyiyiz) olarak adlandırdığı yiyecek ve içecek kategorilerini ortak değerler altında buluşturan yeni yapılanmasını güçlendirmeyi hedefliyor. Daha önce P&G, Diamondcluster, Coca-Cola, Kraft ve McKinsey & Co’da çeşitli önemli görevlerde bulunan Çilingir, 2010’da katıldığı PepsiCo ailesinde, sırasıyla  PepsiCo Yiyecek Türkiye Stratejik Planlama ve Yeni Kategoriler Müdürlüğü, PepsiCo Yiyecek Pazarlama Direktörlüğü, ve PepsiCo Türkiye Yiyecek Doğu Avrupa Doritos ve Cheetos Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlendi.

Çilingir, yeni görevinde PepsiCo Türkiye çatısı altındaki yiyecek ve içecek tüm markalarından sorumlu olacak. Çilingir, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1996-1998 yıllarında P&G’de ABM görevi ile iş hayatına atılan Çilingir, 2000 yılında Amerika’da Duke Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. 2000-2002 yılları arasında İspanya’da Diamondcluster’da Kıdemli Danışman görevini yürüten Çilingir, daha sonra sırasıyla 2005-2007 yılları arasında Kraft’ta Tuzlu Çerezler ve İçecekler Pazarlama Müdürü, 2008-2010 yılları arasında McKinsey & Co’da Proje Yöneticisi görevlerinde bulundu. 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.