Pepsi Max test sürüşü sahte mi demiştiniz?

Yarış şampiyonu Jeff Gordon, Pepsi MAX ile bir araya gelip markanın orijinal “Test Drive” isimli deneme sürüşünün gerçekliğini sorgulayan şüpheci otomotiv gazetecisine şaka yapıyor.

“Test Drive” videosunu unuttuğunuzu hiç zannetmiyorum, geçen yılın viralleri arasında yerini alan videoda Jeff Gordon kimliğini saklayarak bir araba galerisinin satış görevlisini hayatının en korkunç sürüşüne çıkarmıştı. 40 milyondan fazla izlenmişti bu video. Ama yine de videonun ‘fake’ olduğunu iddia edenler olmuştu.

Jalopnik isimli otomotiv blogundan Travis Okulski sesini en çok yükselten eleştirmenlerden biriydi: “Jeff Gordon arabayı kullanmadı ve videodaki herkes bir aktördü.” Geçen Mart ayında video çıktıktan sonra bunları söyleyen Okulski bu sefer sarı taksiye biner, şoför koltuğunda Gordon vardır (yine gizlenmiş) ve gerilim dolu sürüş polis takibi eşliğinde başlar. İzlemesi oldukça keyifli.

Bu seferki çalışmada yine Peter Atencio yönetmen koltuğunda ama TBWA işin içinde yok. Yaratım sürecini ve uygulama bölümünü Davie Brown Entertainment/The Marketing Arm üstlendi.

Okulski bu sefer videonun gerçekliğinden emin olmalı!

Künye

Reklamveren: PepsiMAX

Reklam ajansı: Davie Brown Entertainment/The Marketing Arm

Prodüksiyon şirketi: Gifted Youth

Yönetmen: Peter Atencio

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.