artwork

Pelle Sjoenell Bartle Bogle Hegarty’den ayrıldı

4 sene önce

0

Pelle Sjoenell 12 yıl sonra Bartle Bogle Hegarty‘den (BBH) ayrıldı, yerine Joakim Borgström görevlendirilecek.

BBH Worldwide Chief Creative Officer’ı Pelle Sjoenell, video oyun geliştiricisi Activision Blizzard’daki yeni görevi için BBH’den ayrılıyor.

Sjoenell New York’ta BBH’ye 2007 yılında katılmıştı, üç yıl sonra BBH Los Angeles’ı faaliyete geçirmek için Batı Kıyısı’na taşındı ve 2016’da global pozisyona getirildi. BBH Singapur’un şu anki chief creative officer’ı Joakim Borgström, Sjoenell’in yerine getiriliyor.

Sjoenell’in ayrılığını duyuran Neil Munn, Sjoenell’in işletmelerine önemli katkılarda bulunduğunu söyledi. “Tabii ki büyük bir lideri kaybetmeyi hiçbir zaman istemezsiniz ancak bir sonraki bölümde bizleri nelerin beklediği heyecan verici ve onun ilerideki başarılarıyla gurur duyuyoruz.”

Sjoenell gaming sektörüne her zaman tutku ile yaklaştığını söyledi ve şöyle ekledi: “BBH’yi yaratıcı bir şekilde yönlendirmek hayatımın onurudur. Neil Munn ile çalışmak ve kahramanım Sir John Hegarty’nin mentorluğu ile ilerlemek kesinlikle inanılmazdı, sonsuza dek minnettarım. Bu inanılmaz değneği Borgström’a vermek çok güzel bir his.”

Borgström, 2014’te BBH’ye katılmadan önce San Francisco’da Goodby Silverstein & Partners’da, Wieden &Kennedy Amsterdam ve Barcelona’da DoubleYou’da çalışmıştı. 2016’nın sonunda Singapur ofisine taşındı, IKEA için “Human catalogue” ve Nike için “Women instazine” gibi kampanyalar yönetti.

Munn, Borgström’un global sahnede kendini kanıtladığını ve BBH yaratıcı bayrağını çok iyi bir şekilde taşıdığını söyledi. “Borgström’un yaratıcılık üzerine ilerici görüşü, hiç şüphesiz işimizin tamamı için enerji verici.”

Borgström ekledi: “Bu fırsat için daha heyecanlı olamazdım. Eğer bu bir rüya ise lütfen beni uyandırmayın.”

Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Talon CEO’su Barry Cupples liderlik değişikliği nedeniyle istifa etti

Talon’ın kurucusu Eric Newnham ise Cupples’ın yerine grup CEO’su olacak...

McCann ve Grey London’da yeni atamalar gerçekleşti

McCann, Suresh Raj; Grey London’da ise Conrad Persons ile anlaştı...