artwork

Pandemi, Instagram etkileşimini artırmadı

3 sene önce

0

Mention ve Hubspot‘un güncel Instagram Etkileşim Raporu‘na göre; evde vakit geçiren insanların sosyal medya platformuyla geçirdiği zamanda artış görülmedi.

Sosyal dinleme ve medya izleme platformu Mention’ın büyüme platformu Hubspot ile birlikte hazırladığı raporda, geçen yıl insanların pandemi nedeniyle evlerde geçirdiği zamanın artmasına rağmen, genel Instagram etkileşim oranlarının bir önceki yıla göre düşük olduğu gözlemlendi.

Dördüncü yıllık Instagram Etkileşim Raporu’nda her tür gönderi için ortalama katılımın, 2020 sonuçlarında %2,26’dan %1,42’ye düştüğü tespit edildi. (Bu veri 1 milyon kullanıcının 100 milyon ‘herkese açık’ gönderilerinden elde edildi.)

Carousel gönderileri, tek fotoğraflı ve video içeren gönderileri geride bırakarak en fazla etkileşimi gördü. Rapora göre; carousel gönderileri ortalama 62 beğeni ve 5 yorum aldı. Ayrıca, daha uzun fotoğraf altı yazılarının daha iyi sonuç verme eğiliminde olduğu bulundu: 1000 – 2000 karakter aralığındakiler en fazla etkileşimi gördü.

Geçtiğimiz yıl, az takipçi sayısına sahip Instagram hesaplarında da bir büyüme görüldü. Rapora göre Instagram kullanıcılarının çoğu (%53,6) 1000’den az takipçiye sahip.

Kadınlar, platformdaki en etkili kullanıcılarda pastanın büyük dilimini oluşturuyor. İlk 50 profil listesinden en etkili kullanıcıların %40’ı erkek ve %60’ı kadın. Bu, güzellik ve kozmetik sektörüyle en çok ilgilenen hesap türlerine tekabül ediyor.

Kaynak: PRWeek

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...