Pandemi döneminde ajanslar

Bu yazının başlığına ‘post pandemi dönemi’ yazmak isterdim ancak virüs etkisi günden güne artarak devam ediyor ve belirsizlik uzun bir süre daha devam edeceğe benziyor. Geçtiğimiz ay markalar ile başladığımız seri bu ay da ajanslar ile devam ediyor.

Yaratıcı, medya, halkla ilişkiler vb. birçok ajans ile irtibata geçtik yine çok kapsamlı bir dosya konusu çıktı.

Markalar ile ilgili dosya konusu oldukça ilgi çekti hatta bazı markalar sitem de ettiler “bizim niye haberimiz olmadı” diye… Gönül ister tüm paydaşlara ulaşabilelim ama bu bizim için oldukça zor bir operasyon.

Ajans ekosistemindeki hemen hemen tüm iş ortaklarımızın oldukça zorlandığı bir dönemde bize vakit ayırdıkları için çok teşekkür ediyoruz. Bir yandan bu zorlu döneme adapte olmaya çalışan ajanslar, hem markaların ihtiyaçlarına kesintisiz ve belki de çok daha fazla yaratıcı çözümler bulmaya çalışırken; bir yandan da daralan pazarlarda maliyetleri gözeterek gelirlerini kaybetme riski ile karşı karşıya kaldılar. Umarız bu zorlu dönemden en az hasarla çıkmayı başarırlar. Biz de elimizden geldiği kadar onların proje ve kampanyalarına yer vererek desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Önümüzdeki ay mecralar ile devam edecek bu seriye şimdiye kadar katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Eylül ayında çok daha pozitif (koronavirüs olan değil) haberler ile sizlerle görüşmek dileği ile.

İyi okumalar…

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 102. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.