artwork

Ovo Energy reklamında Slayer iklim değişikliğine karşı uyarıyor

6 sene önce

0

Londra’nın çiçeği burnunda reklam ajansı Uncommon, yayınladığı ilk reklam filminde bazı kalıpları kırmayı başardı. Ovo Energy reklamında Slayer, Raining Blood parçasıyla izleyicileri küresel ısınmaya karşı uyardı. Cayır cayır metal müzikle bir reklamda yer aldığına Slayer da şaşırmış olsa gerek.

Elektrikli cihazlar Ovo Energy reklamında Slayer eşliğinde teker teker çalışmaya başlıyor.

Reklam, evimizde kullandığımız pek çok elektrikli cihazı doğal zemin üzerindeki prizlere takılmış, sırayla çalışır halde gösteriyor. Müzik yavaş yavaş yükselirken sıra televizyonlara geliyor. İzlediğimiz görüntülerde politikacılar ve kanaat önderleri küresel ısınmaya inanmadıklarını dile getiriyorlar. Bir başka televizyon yayınında haber sunucusu Amerika’nın Paris İklim Anlaşması’ndan çekildiğini bildiriyor. Devasa sahil şeridinde her gün kullandığımız elektrikli cihazların çalışmalarını izlerken, 1976 yapımı Network filminin ünlü tiradı “Get Mad” Slayer’ın gitarlarıyla birlikte giriyor. Ovo Energy bu noktada “Enerjinizi farklı bir şekilde almanızın zamanı geldi. Ovo’nun %100 yenilenebilir enerjisine geçin” mesajını veriyor.

Uncommon’ın ilk, Ovo’nun en büyük kampanyası

Uncommon, Grey London’ın eski CCO’su Nils Leonard‘ın eski iş arkadaşları Lucy Jameson ve Natalie Graeme ile kurduğu, açıldığı andan itibaren büyük işler gerçekleştireceğinin sinyallerini veren bir ajans. İlk kampanyalarının verdiği güçlü mesaj ve sunduğu görsel tat da bunu kanıtlar nitelikte.

Entegre bir kampanya olarak tasarlanan projenin reklam filmi Biscuit’tan Andreas Nilsson tarafından çekildi. Basılı işlerde Edel Rodriguez’in illüstrasyonları yer alıyor. Bu illüstrasyonlardan birinde A.B.D Başkanı Donald Trump dev bir Güneş’in önünde yanmakta. Bir diğer videoda Donald Trump’ı golf sopasıyla güneş panellerini kırarken görüyoruz. Videodan elde edilen görselin üzerinde “Yenilenebilir engellenemez” yazıyor. İngiliz sanatçı Allison Jackson tarafından çekilen video, dünya liderlerinin, insanlığın geleceğini etkileyecek yanlış kararlar verseler bile yenilenebilir enerjinin önüne geçemeyeceklerini söylüyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz Amerika’da tüm sürücülere hizmet veren ilk elektrikli araç şarj...