Otomobilini paylaşırken tadını çıkaran yaşlı kadın

Oscar ödüllü yönetmen John Kahrs’ın çektiği “June” adındaki reklam filminde yaşlı bir kadın Lyft sürücüsü oluyor.

Araç paylaşım uygulamaları Lyft ve Uber, sadece şehir içindeki ulaşımı kolaylaştırmada ne kadar etkili olduklarını değil, aynı zamanda sürücülerin ruhsuz araçlardan daha fazlası olduğunu göstermeye çalışıyor.

Billboardlar ve TV aracılığıyla hikayelerini anlattıktan sonra Lyft şimdi de yedi dakikalık kısa animasyon filmi ile aracını paylaşmanın ruhunu yansıtmayı amaçlıyor.

Film, kuaförde sıra beklerken büyük bir kamyonetin otomobiline çarpmasının ardından yolda kalan yaşlı bir kadının hikayesi ile başlıyor. Bunun üzerine kızı onu Lyft ile tanıştırıyor ve yaşlı kadın için bu bir hızlı ulaşımdan öte yalnız geçirdiği emekliliğine anlam katacak bir uğraşına dönüşüyor.

Filmin yönetmeni Oscar ödüllü John Kahrs tarafından çekildi. Kahrs aynı zamanda 2012 yılında Disney’in epey ilgi gören kısa filmi “Paperman”ın de yönetmeni. Filmin müziği ise Emmy ödüllü besteci Christophe Beck tarafından hazırlandı. Bunun yanında filmde, hip-hop sanatçı olma hayalini gerçekleştirmek için son iki yılını Lyft için sürüş yaparak geçiren Sir the Baptist’in "Moving" şarkısını da duyabilirsiniz.

Künye
Reklamveren: Lyft
Yönetmen: John Kahrs
Müzik: Christophe Beck

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.