OREO’dan dünyaya çarpma ihtimali olan astreoide karşı kampanya

NASA, ABD seçimlerinden bir gün önce 2 Kasım’da bir asteroidin Dünya’ya doğru yöneldiğini bildirmesiyle birlikte OREO, tarifini olası bir felakette koruyabilmek için bir kampanya hazırladı.

Bilim adamları, astreoidin en yakın noktada, atmosferden 419.130 kilometre uzakta olacağını ve bize çarpma olasılığının oldukça küçük olduğunu tahmin etseler de bu durum yine de bir merak konusu oldu.

Bir OREO hayranı tweet atarak tartışmayı başlattı: OREO’ları kim kurtaracak?

OREO, bir felaket olayının meydana gelmesi durumunda, her şeye rağmen markanın ve tarifinin hayatta kalacağını göstermek için bir kampanya hazırladı.

Marka, Norveç’in Svalbard kentinde, Kuzey Kutup Dairesi’nin çok yukarısında, dünyada yetişen her bitkinin tohumlarını içeren beton bir sığınak olan “Küresel Tohum Deposu” hakkında bilgi edindi. Ve bu deponun benzerini kendi için inşaa etti.

Neden aynı şeyi OREO için yapmıyoruz?

Marka, asteroide karşı dayanıklı bir bileşik ile, Global OREO Vault’u yarattı ve burada kurabiyesinin tarifini, birkaç numuneyi ve biraz süt tozunu Küresel Tohum Deposu yakınında 78 ° 08’58.1 “K, 16 ° 01’59.7” D koordinatlarında donmuş toprak üzerine yerleştirdi. 

Künye:

Reklam Ajansı: The Community 

PR: Weber Shandwick

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.