Oreo COVID-19 için stratejisini belirledi

Oreo COVID-19 için stratejisini belirledi: Başrolde yine eğlence var.

Milka, Tobleron, TipiTip, ŞıpSevdi, Falım, Jelibon gibi birbirinden ünlü markayı çatı altısında toplayan Mondelez’in dünyaca ünlü bir diğer markası da Oreo.

Koronavirüs pandemisi dünyayı vurmaya başladığında, Oreo ekibi de kendisine, bu dönemde tüketicinin yanında nasıl yer alabileceğini sorguladı. Mondelez’deki Oreo, Belvita ve Trident gibi markaların global başkanı olan Bryan Rakowski, markanın salgın dönemindeki stratejisini nasıl belirlediklerini şu sözlerle anlatıyor: “Eğlenceli duruşumuzu insanlarla iletişime geçmek için kullanmak istedik. Oreo, özellikle oyunlar oynayarak insanları bir araya getiren bir marka. Bunu şu an yaşadığımız sağlık krizinde nasıl uyarlayabileceğimize odaklandık.”

Marka daha önce içeriklerinde çocukların okula giderken beslenme çantalarına koydukları Oreo paketlerine dikkat çekerken, COVID-19 kapsamında belirlediği strateji doğrultusunda bu içeriklere ara veriyor. Ve eğlencenin, oyun oynamanın insanların herhangi olumsuz bir durumdan geçerken yardımcı olduğuna odaklanıyor.

Oreo bu süreçte ajanslarıyla ve yerel marka ekipleriyle birlikte çalışıyor. Gelen fikirleri değerlendiriyor ve hem evde kalmayı vurgulayan hem de buna rağmen oyun oynayarak eğlenmeyi öne çıkaran bir konsept belirliyor.

Bu konseptin oluşmasına ise Orta Doğu ve Afrika ekipleri liderlik ediyor. Konsepti Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Latin Amerika gibi pek çok bölge benimsiyor. Virüsün etkisinin azaldığı Çin ise muhtemelen bu kampanyayı almayacak.


Oreo korona günlerinde eğlenmeye ve oyun oynamaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu vurgulayarak, takipçileriyle etkileşim içinde kalmayı hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.