artwork

Önce ‘Kaliteli İçerik’

12 ay önce

1

Dile kolay 10 yıl olmuş, İngilizce tabiri ile “koskoca bir Decade”.

Geride bıraktığımız 119 sayımıza baktığımızda bir konuda hiç taviz vermeden, zaman zaman anlatmakta zorlansak da “kaliteli ve özgün” içerik üretme iddiamızı koruduğumuzu söyleyebilirim. Peki ya nedir özgün ve kaliteli içerik? Bu sorunun cevabı aslında çok basit. Bülten yayıncılığı yapmamak, bir numaralı ve vazgeçilmez ilkemiz bu. Mail kutularımıza her gün yüzlerce bülten ve haber geliyor, inanın bunları sitede ya da dergide kullanarak yayıncılık yapmak en kolay ve ucuz yol. Gelen her içeriği girerek de yayıncılık yapabiliriz ama o zaman bizi ne farklılaştıracak? Sadık okurlarımız ya da iş ortaklarımız neden bizim içeriklerimizi tercih edecek? İşte tam olarak bu sebeple Campaign Türkiye olarak bugüne kadar çok fazla haber yayınlayıp yüksek okunma trafiklerine odaklanmaktansa bizi takip eden kitleye fayda sağlayacak, vizyon kazandıracak, ilham verecek ve kendi işlerine ya da hayatlarına katma değer sağlayacak “kaliteli ve özgün” içeriklere önem vermeye çalıştık, bundan sonra da böyle devam etme konusunda son derece kararlıyız.

Bu sayımız 2021 yılında yaptıklarımızı derleyen, geleneksel almanak sayımız. Son 10 yıl ve 119 sayımızda neler yaptığımızı anlatmak için de özel bir sayı hazırlamaya karar verdik. Hazırlıklarına başladık ve mart ayı içerisinde çıkaracağımız son 10 yılın özeti için bizimle birlikte bu döneme şahit olan iş ortaklarımız, eski çalışma arkadaşlarımız, sektör temsilcileri, öğrenciler, akademisyenler, dostlarımız ve daha birçok isme sayfalarımızı açtık.

İlk sayımızda “İz Bırakma” iddiasıyla yola çıkmıştık, bakalım neler yaptık, neler yapamadık ve sırada neler var, bir sonraki “Decade” için hazırlıklarımızı da sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

120. Özel sayımızda tekrar görüşmek üzere…

İyi okumalar

Ömer Erdem

Lift Content Factory Kurucusu

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 119. sayısında yayımlanmıştır.