Site icon Campaign Türkiye

OMO’nun minik kahramanları rekor kırdı

OMO, 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından takip edilen Kirlenmek Güzeldir Facebook sayfasının başarısını, kirlenmekten korkmayan miniklerin kırdığı ‘Çocukların en hızlı boyadığı en büyük resim’ rekoruyla kutladı.

20 Temmuz Cumartesi günü Küçükçiftlik Park’ta 300’den fazla çocuk, ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun OMO için özel olarak çizdiği resmin birer parçasını rengarenk boyadı. Parçalar birleştirildiğinde ortaya ‘dünyanın en hızlı boyanan en büyük resmi’ çıktı.

OMO Türkiye Marka Yöneticisi Mehmet Arıoğlu, konuyla ilgili olarak “Anneler çocuklarının koşmasını, düşmesini, çamura girmesini istemiyor ve onları sürekli uyarıyorlar. Sonuçta çocukların sadece %28’i dışarıda ve oyun parkında zaman geçirebiliyor. Oysa biz OMO olarak, ‘Kirlenmek Güzeldir’ diyerek, çocukların gönüllerince oyun oynamasını ve üstlerini kirletmelerini destekliyoruz. Burada çocukların oyun oynayarak kazandıkları deneyime dikkat çekmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Dünya Çocuk Rekorları uzmanı Prof. Dr. Orhan Kural ise şunları söyledi: “Artık günümüzde çocuklar sokakta oynamak yerine bilgisayarın, iPad’in başında zaman geçirmeyi tercih ediyorlar. Oysa sokak oyunları çocuklar için çok önemlidir! Kirlenmek çevre için, kültür için, sağlık için, arkadaşlık için olursa güzeldir. Bu nedenle anne-babalara ‘Bırakınız, çocuğunuz kirlenirse kirlensin!’ diye çağrıda bulunmak istiyorum.”

 

 

Exit mobile version