OMO çocukları kirlenerek öğrenmeye çağırıyor

OMO’nun on yılı geride bırakan Kirlenmek Güzeldir kampanyası 2015’i “Hadi Hareketlen Kirlen Öğren” projesiyle karşıladı. Proje, çocukların deneyimleyerek öğrenme yoluyla kazandıklarına dikkat çekerken, lekelerin ve kirlerin de bu öğrenmenin imzası olduğunu savunuyor.

OMO’nun Hadi Hareketlen Kirlen Öğren kampanyası, teaser reklamlarıyla merhaba dedi ve ardından, bir evin garajındaki malzemelerden yaptıkları enstrümanlarla karşımıza çıkan beş çocuk, Queen’in We Will Rock You şarkısı üzerine yazılmış Türkçe sözlerle “Hadi Hareketlen, Kirlen, Öğren!” mesajını iletti.  Reklam filmi gerek görsel hikayesi gerekse sözleriyle verdiği mesajda, Kirlenmek Güzeldir kampanyalarının tümünde olduğu gibi çocukların gelişiminde kirlenerek öğrenmenin ve deneyimlemenin önemine odaklanıyor.

OMO, bu kampanyada sadece deneyimleyerek öğrenmenin önemini vurgulamakla ve farkındalık yaratmakla kalmıyor, birçok platformda hayata geçirdiği projelerle de çocukları harekete çağırıyor.  OMO’nun AVM’lerde kurulan özel etkinlik alanlarında, reklam filmindeki garajın da bire bir aynısı yer alıyor ve çocuklar kirlenmenin şarkısını kendileri çalıp özgürce kirlenebiliyorlar. Aktif Yaşam Derneği tarafından kurgulanan oyunlarla hareket ve öğrenme yine bir potada buluşturuluyor.

OMO, kampanyanın ilk dijital uygulamasında, çocukları hadihareketlen.omo.com.tr adresine çağırıyor. Çocuklar, sitedeki özel bir uygulamayla, reklam filminin müziğine evdeki eşyalarla ritim tutarak eşlik ediyor, görüntüleri birleştirerek kendi filmlerini oluşturuyor. OMO, projenin ileriki aşamalarında da çocukları daha büyük sürprizlerle karşılamaya hazırlanıyor.

Proje için hazırlanan kampanya, OMO ajans ağının birlikte çalışma ve üretme kültüründen besleniyor. Kampanyada; Lowe (reklam), Mindhare (medya planlama), Sobraz (PR), 41? 29! (dijital) ve Brandit (etkinlik) gibi ajanslar sorumluluk alırken,  Aktif Yaşam Derneği ve Yankı Yazgan da çalışmalara danışman olarak destek veriyor.

Kampanyanın reklam filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.