Olympique de Marseille yeni reklamı yeni Mad Max olmaya aday

adidas ile 45 yıllık iş birliğinden sonra, Olympique de Marseille yeni reklamı ile hem Puma ile başlattığı iş birliğini hem de 2018/2019 sezonu formalarını tanıttı.

İş birliğinin duyurulduğu basın toplantısında 300’den fazla basın görevlisine ilk defa izletilen reklam filmi, 2015 yapımı George Miller‘in Mad Max filminden esintiler taşıyor. Film, bugün ve yarın Marsilya’yı ateşle kavurmak için ilerleyen korsanlardan oluşuyor.

Reklam filminin belki de en dikkat çekici sahnelerinden biriyse SSC Napoli oyuncusu efsanevi Diego Maradona‘nın daha önce hiç formasını giymediği bir takımın forma tanıtımında yer alıyor olması oldu. Film boyunca rapçi Alonzo şehrin tarihini seslendirirken, yeni formayı taşıyan kişiyse Marsilya’nın kaptanı Adil Rami oldu. Film, Marsilya maçlarının yuvası Vélodrome Stadyumu‘nda sona eriyor.

Mad Max ruhu, MÖ. 600 yılında Anadolu’dan gelen Phokaialı’lar (Foçalılar) tarafından kurulmuş bu Marsilya şehrini mükemmel bir şekilde de vurguluyor.

Maradona’nın varlığı ise tek başına güçlü bir sembolü oluşturmakta. Arjantinli oyuncunun, ülkesinin renkleri gibi Puma formasının renkleri de mavi ve beyaz. “Ateşe vermek için sudan geçiyoruz” mottosu ise iki takımında sembollerine gönderme yapıyor. OM ve Puma bu filmle kulübün hala Fransız futbolunun ağır sikletlerinden biri olduğunun altını çiziyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.