OKEY Dünya AIDS Günü için farkındalık kampanyasını yayınladı

OKEY, 1 Aralık Dünya AIDS Farkındalık Günü kapsamında gerçekleştirdiği kampanyasıyla ülkemizde ve dünyada giderek artan AIDS hastalığının yayılma döngüsüne dikkat çekerek, korunma mesajı verdi.

Dünya genelinde bugüne kadar yaklaşık 40 milyon kişinin ölümüne yol açan AIDS , Türkiye’de 2010 yılından bu yana hızlı bir artış gösteriyor. Avrupa Hastalık Kontrol Merkezi’ne göre son 10 yıl içinde en fazla tanı konulan ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor.

Türkiye’de korunmalı cinsel ilişki bilincini artırmaya destek veren OKEY, Dünya AIDS farkındalık günü kampanyasıyla; HIV virüsünün bulaşmasını engellemek için bireyin kendisine ve partnerine olan güveninin yeterli olmadığına dikkat çekti. Kampanya, HIV virüsünün geçmişten gelip uzun mesafeler katederek oluşturduğu tehditin altını çiziyor.

‘Bana bir şey olmaz’ düşüncesi hala çok yaygın

Kampanyaya ilişkin konuşan OKEY Uzman Pazarlama Yöneticisi Evrim Kayataş, “Her yıl Türkiye’de ve dünyada bilinçlendirme kampanyaları aktif olarak yürütülse de ‘bana bir şey olmaz’ düşüncesi ülkemiz genelinde hala oldukça yaygın. Korunmasız ilişki, AIDS’in ve cinsel yolla bulaşan diğer hastalıkların yayılma riskini artırıyor. Kampanyamız ile HIV virüsünün, bireyin kendisi ve o andaki partneriyle bağlantısı olmayan uzun bir geçmişi takip ederek bulaşabileceğine dikkat çekmek istedik” dedi.  

 

Künye:

Reklamveren: Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri
Reklamveren Yetkilisi: Sıla Çallı, Evrim Kayataş, Ayşen Akalın, Meltem Aksoy Köse, Ece Eylül Yılmaz
Medya Ajansı: Carat
Reklam Ajansı: C-Section
Yaratıcı Yönetmen: Enis Orhun
Yaratıcı grup Başkanı: Kutsal Bayraktar
Metin Yazarı: Ulaş Şahin, Doruk Özyurt
Art Direktör: Oğuzcan Pelit
Animasyon: Semih Ünal, Sema Şahin
Müşteri İlişkileri: Selin Hamza
Community Manager: Yeşeren Sarışın

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.