Ogilvy, ABD genelinde 80 kişiyi işten çıkarıyor

Ogilvy, CCO Leslie Sims dahil olmak üzere ABD genelinde 80 kişiyi işten çıkarıyor. Küresel CEO John Seifert müşteri portföyündeki ‘esneklik’ konusundaki işten çıkarmaları tespit etti.

Ogilvy’in ABD baş yaratıcı direktörü Leslie Sims, WPP ajansında yaklaşık 80 çalışanı etkileyen bir dizi işten çıkarmanın bir parçası olarak üzerinden sorumlulukları alındı. Adweek tarafından elde edilen personele gönderilen bir e-postada, dünya çapındaki CEO John Seifert, personel indirgemesinin dokuz ofisi etkilediğini ve ajansın ABD’deki toplam iş gücünün% 3,7’sini etkilediğini söyledi.
Seifert, “Bu çıkarmalar, 2019’daki zorlu ikinci yarıya ve tam yıl 2020 için temkinli bir finansal görünüme yanıt olarak ortaya çıktı,” diye yazdı.
“Farklı müşteri portföyümüzde esneklik yaşamaya devam ediyoruz. Önemli yeni iş kazançlarına rağmen, müşteri bütçe kesintileri ve fiyatlandırma baskıları, yaptığımız işin türü gereğince devam eden değişimler ve yıl tahmininde, finansal yönetimi çok zorlaştıran proje tabanlı bir iş modelinin dinamikleriyle karşı karşıyayız.
Seifert’e göre Ogilvy, değişikliklere “bütün liderlik rollerini” ortadan kaldırarak, karşı çıkıyor. 2019’un ikinci yarısında Seifert, ajansın bunun yerine “konum” tabanlı liderlik ekipleri modelinin uygulamaya başladığını ve bu yüzden Sims’in rolünün ortadan kaldırıldığını söyledi.

Seifert, “Leslie’ye geçen yıl boyunca yaptığı işler ve Worldwide Creative Council arasındaki değerli ortaklığını desteklemek için yaptığı her şey için kişisel olarak teşekkür etmek istiyorum” dedi. “Leslie dönüşüm yolculuğumuzda kritik bir anımızda bize katıldı. Birkaç önemli müşteri atamasında yeni yaratıcı kampanyaların geliştirilmesine öncülük etti ve yeni iş çabalarımıza yeniden enerji verilmesine yardımcı oldu. Onun desteği için çok minnettarım ve ona en iyisini diliyorum.” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.