Nugget meydan okuması Wendy’s’in popülerliğini artırdı

16 yaşındaki gencin bedava nugget için sosyal medyada başlattığı kampanya Wendy's'in etkileşimini büyük ölçüde artırdı.

 

Amazon, Apple ve Microsoft gibi büyük markaların dahi kayıtsız kalamadığı "nugget meydan okuması"nı 16 yaşındaki Carter Wilkerson başlaştmıştı. Gencin tweet'i 18 milyon retweet alırsa Wendy's de bedava nuggetları vereceğini söylemişti. Carter 18 milyona ulaşamadı ancak markanın popülerliğini önemli derecede artırdı.

5 Nisan'da Carter'ın attığı tweet ile başlayan macera ile o günden şimdiye dek Wendy's'in sosyal medya etkileşimlerinde önemli bir artış oldu. Durum üzerine Wendy's Company'nin marka iletişimi direktörü Frank Vamos "Wendy's'in nuggetlarına olan sevginin derinleştiğini biliyorduk ama Twitter'da Carter'ın nugget sevgisi için böylesine ezici çoğunluktaki etkileşimi beklemiyorduk" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Ortaya çıkan etkileşimin çılgınca olduğunu belirten Vamos durumu sayılarla da açıkladı. @Wendys isimli Twitter hesabı 330 milyon sosyal etkileşim almış ve Twitter'da 149,000 yeni takipçi kazanmış. Bunun dışında şirketin isminin geçtiği tweet'ler de 280,900 retweet ve 978,500 beğeni almış.

Carter, 3,4 milyondan fazla retweet alarak Twitter tarihinin en çok retweet'lenen gönderisine imza atan Ellen DeGeneres'ın Oscar selfie'sinin çok az gerisinde. Carter'ın nugget tweet'inin şu an 3,3 milyondan fazla retweet'i bulunuyor. Yani Carter bedava nugget'larını kazanamasa bile en çok retweet alan tweet ünvanını yakalamaya çok yakın. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.