Nokia, Carat Medya’ya 6 inçlik ödül kazandırdı

6 inch büyük ekranlı Nokia Lumia 1320‘nin lansman dönemi için hazırlanan özel proje ile Carat, hedef kitlenin daha büyük ekranlı bir telefona ihtiyaç duyduğu anı yakalayarak reklam alanına çevirdi.

Kullanıcıların mobil içerikleri okumak için telefon ekranına zoom yaptığı içgörüsüne dayanan bu fikir, zoom yapılan anı reklam alanına çevirdi ve doğru kişiye doğru zamanda ulaşmayı sağladı. Teknolojik geliştirmesinin Mobilike ile yürütüldüğü proje için özel bir SDK yazıldı. Carat’ın özel CCS hedef kitle analiz araçları ile geliştirilen strateji sayesinde en etkili mobil mecralar seçilerek bu yazılım entegre edildi.

Banner’a tıklayan kullanıcılar www.seninkikacinch.com mobil sitesi ile karşılaştı ve kullanmakta olduğu cihazın ekran boyutunu tespit eden bu mobil sitede esprili videolar ile büyük ekran Nokia 1320’nin avantajı vurgulandı.

Her platforma uygun mesajlar içinde tablet de yer alırken, videodaki animatik karakter “önemli olan insanın cebinde gezdirebileceği inch’tir” diyor. 9 gün içerisinde 750.000 içeriği büyütme hareketi yakalanarak ilgili bir reklam alanına çevrildi.148.000 tekil kullanıcı kampanya mobil sitesini ziyaret ederek sitedeki videonun %100 ‘ünü izledi. Mobil site bağlantısı %60 oranında paylaşıldı.

Kırmızı ödülü kazanan kampanyanın video case aşağıdaki gibidir:

 

 

Künye

Special Projects: Can Tutulmazay

Client Services Director: Esra Dalgıç

Account Director: Mina Mert, Hilal Demirsar

Brand Project Manager: Ebru Özel

NON TV Director: İlker Ergülen

Digital Media Manager: Emine Kuzgun, Çiğdem Okcebe

Digital Media Planner: Fatih Pulcu, Ali Cihan Özsüt

Account Executive: Serdar Kuzu

Development: Mobilike

Sales Specialist: Ilgın Doğanay

Project Executive: Yağmur Demirtutan

Frontend Developer: Erdem Erciyas

Software Developer: Ahmet Enes Dabanlıoğlu

Mobil Site: Pordiva

Video Animasyon: TOKYO

Kreatif Direktör: İrem Erman

Dışses: Serhan Arslan

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.