Site icon Campaign Türkiye

Nissan Ariya’dan kutuplara seyahat

Nissan, Kuzey Kutbu’ndan Güney Kutbu’na tamamen elektrikli sürüşü üstlenmek için İngiliz Chris Ramsey ile ortaklığını duyurdu.

Dark Horses imzalı kampanya kapsamında maceracılar Chris ve Julie Ramsey çifti, Mart ayında Nissan Ariya ile Kuzey Kutbu’ndan yola çıkacak. 10 ay sürecek yolculukta Ariya 14 ülkeden, 3 kıtadan geçecek. Nissan tasarımcı ve mühendislerinin süspansiyon adaptasyonu ve 39 inçlik lastiklerin eklenmesi gibi ilaveleriyle Ariya -30 santigrat dereceden +30 santigrat dereceye buzlarda, dağlarda, çöllerde ilerleyecek. Ariya kutup bölgelerinde enerjisini taşınabilir ve yenilenebilir enerji ünitesinden elde edecek.

Karla kaplı buzul manzaralarından tehlikeli dağ tırmanışlarına ve uçsuz bucaksız çöl kum tepelerine kadar Nissan Ariya kutup noktaları macerası, nefes kesici ve keşfedilmemiş bölgelerden geçecek.

Bu macera, şirketin merkezi odak noktası elektrifikasyon ile mobilite ve ötesini güçlendirmeye yönelik uzun vadeli vizyonu olan Nissan Ambition 2030’u destekliyor. Vizyon, müşteri yolculuklarını ve toplumu güçlendiren heyecan verici araçlar ve teknolojiler sunmayı amaçlıyor.Dondurucu Kuzey Kutbu ve Antarktika koşullarına hazırlık olarak, Ramsey’in Nissan Ariya e-4ORCE keşif seferi, yükseltilmiş lastikler ve süspansiyon ile zorlu arazilerde yürüyüşe uygun özel bir sağlam dış cephe ile değiştirilecek.
2017 yılında, Ramsey ve eşi Julie, Moğol Rallisi’ni tamamen elektrikli bir araçla tamamlayan ilk takım oldu. Çift, kendi Nissan LEAF aracıyla 56 gün boyunca birden fazla yerde 16.000 kilometreden fazla yol kat etti.

Exit mobile version