Nintento’dan yağma açıklaması: “Korkmayın Donkey Kong çalınmadı”

Japonya merkezli bir çok uluslu video oyunu ve elektronik şirketi Nintendo’nun New York mağazası pazartesi akşamı camları kırılarak yağmalandı. Nintendo’nun yarattığı bir video oyun karakteri olan Donkey Kong heykelinin çalındığı söylentilerine ise marka “korkmayın heykel çalınmadı” açıklamasında bulundu. 

Yağmacıların bu hafta başlarında Manhattan’daki gösteriler sırasında markanın ikonik gorilinin modelini çaldığı iddia edildi. Atılan bir tweette, Nintendo mağaza satış dükkanının görüntüleri, polisin dışarıda bekleyişi ve vitrin camlarının kırılması görülüyor. Bunun yanında tweette Donkey Kong heykelinin eksik olduğu heykelin yerinin boş bir fotoğrafı da yer alıyordu. Amerikalı bir Nintendo sözcüsü “Nintendo NY mağazasından bir Donkey Kong heykelinin çalınması söz konusu değildir” dedi.

Nintendo New York ilk olarak Kasım 2001’de Pokémon Merkezi olarak açıldı. Temmuz 2005’te, mağaza Şubat 2016’da tekrar Nintendo New York olarak yeniden adlandırılmadan önce Nintendo Dünya Mağazası olarak yeniden markalaştı.

İki katlı mağaza, giyim eşyası, oyuncaklar ve hatta nadir olarak Nintendo donanımı dahil olmak üzere popüler Nintendo karakterlerine dayanan bir dizi ürün sunuyor.

16 Mart tarihi itibariyle mağaza, koronavirüs pandemisi nedeniyle süresiz olarak kapatıldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.