artwork

Nike Adidas’a meydan okuyor

11 sene önce

0

Nike, dünya çapında “Londra”(London) ismini almış yerlerdeki atletleri gösteren küresel bir reklam kampanyası yayınladı. Olimpiyatlar’ın başlamasına iki gün kala Nike, bu reklamla Olimpiyatlar’ın resmi sponsoru olan Adidas’a meydan okuyor.

Reklam, dünya çapında 25 ülkede Cuma günü (27 Temmuz) Olimpiyatlar’ın açılış törenleriyle aynı günde televizyonlarda gösterime girecek. Wieden+Kennedy tarafından hazırlanan reklam filminin sloganı ise ‘Find your greatness’ oldu.

Nike reklam filmini Youtube’ta gösterime sundu ve sunuma şu cümleleri ekledi: “Büyüklük sadece birkaç seçilmiş ve tek şehir için ayrılamaz. Büyüklük aynı zamanda Ohio eyaletindeki Londra şehrinde, Norveç’teki Doğu Londra’da, Güney Afrika ve Jamaika’daki Küçük Londra’da, Nijerya’daki Londra Oteli’nde ve Londra Caddesi’nde ve dünyadaki Londra adındaki diğer yerlerde de olabilir”.

2012 Londra Olimpiyatları’nın resmi giyim sponsoru olan Adidas ise geçtiğimiz günlerde “Take The Stage” adında bir kampanya yayınlamıştı.

Bu arada, Wieden+Kennedy Portland imzalı kampanyanın künyesinde tanıdık bir isim de var; uzun yıllar yurt dışında başarılı çalışmalara imza atan Sezay Altınok kampanyada senior art direktör olarak görev aldı.

Nike ‘Find your greatness’

Künye:

Reklamveren: Nike

Ajans: Wieden+Kennedy Portland

Küresel Kreatif Direktör: Ryan O’Rourke, Albert Ponte

İnteraktif Kreatif Direktör: Dan Hon

Reklam Yazarı: Brock Kirby

Senior Art Direktör: Sezay Altınok

Art Direktör: Sara Phillips

 

Senin için
Tümünü göster
Yepyeni bir medya planlama ve satın alma ajansı: “STAFF”

“STAFF” medya planlama ve satın almaya yepyeni bir soluk getiriyor…...

IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...