Nike, Kobe’nin final performansını selamlıyor

Nike, 20 yıllık aktif basketbol kariyerini sonlandırmaya hazırlanan Kobe Bryant’ı ona yakışan şekilde uğurluyor. Kobe Bryant; çoğunluğu onu seven, kalanıysa ondan nefret eden oyuncular, koçlar ve hayranlar arasında yarattığı kutuplaşma etkisini gösteren film “The Conductor” (Orkestra Şefi)’nde, sevgi ve nefret söylemlerinden oluşan senfoniyi neşeli bir şekilde yönetirken görülüyor.

Dünyanın en başarılı sporcularından biri olan Kobe Bryant, bu sezon sonunda basketbol kariyerine nokta koyuyor. Kara Mamba lakaplı oyuncunun verimli ve başarılı kariyeri, onu seven kadar sevmeyen de bir kitlenin oluşmasını sağladı. Kobe Bryant’ın aktif kariyeri sona ererken Nike yeni filmi ‘Orkestra Şefi’nde dünyanın en fazla kutuplaşma yaratan şampiyonunu onurlandırıyor. Filmde Kobe, onu seven ya da ondan nefret eden oyuncular, koçlar ve hayranlardan oluşan sevgi ve nefret söylemlerinden oluşan senfoniyi neşeli bir biçimde yönetiyor.

Mark Romanek’in yönettiği ve Wieden+Kennedy Portland ortaklığıyla geliştirilen yeni filmde rol alanlar arasında Hall-of-Fame koçu Phil Jackson, 10 kez All-Star başarısı bulunan Los Angeles’lı Paul Pierce, eski dünya şampiyonlarından Rasheed Wallace, maskot Benny the Bull ve dokuz basketbol takımını temsil eden tutkulu fanatikler yer alıyor.

Mamba Günü olarak kutlanan dün gösterime giren film, Bryant’ı kuşatan sevgi-nefret temasının devamı niteliğinde. Bu saygı gösterisi, Bryant’a yönelik nefretin nasıl saygı ve hayranlığa dönüştüğünü gözler önüne seriyor. Bu durum, farklı spor dallarından sporcuların, Bryant’ın altın kariyerinin sona ermesini sembolize eden siyah-altın renkli ayakkabılar giymesiyle başladı.

Black Mamba’nın dün akşamki final maçından itibaren sınırlı bir süre için Nike.com üzerinden alınabilecek KOBE 11 Mamba Day iD ayakkabı, Bryant’ın kariyerini sayılarla kutluyor. Ayrıca taraftarlar da Nike.com/mambaday aracılığıyla mobil telefonlarından fotoğraf üzerine kendileri için Kobe Bryant’ı tanımlayan sözü seçerek Bryant’a kendi vedalarını iletebiliyor.

Bryant tarafından imzalanan 13 ayakkabıdan oluşan KOBE 11 Black Mamba Paketi de bulunuyor ve paket eBay’de satışa çıkarıldı. Açık artırma gelirleri Kobe ve Vanessa Bryant Aile Vakfı yararına bağışlanacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.