Nike Kobe Bryant için bir anma videosu hazırladı

Nike, Kobe Bryant’ı anma töreni günü için hazırladığı reklamda geç basketbol yıldızı Kobe Bryant’a vefasını gösterdi. Wieden & Kennedy Portland tarafından yaratılan reklam “Forever (sonsuza dek) Mamba” adını  taşıyor.

Saldırgan bir yılan türü olan ‘Black Mamba'(Kara Mamba) ismi Kobe’ye oyun tarzından dolayı verilmişti. Black Mamba dünyanın en uzun zehirli 2. yılanı olarak biliniyor. Sporcu, bu lakabı, Quentin Tarantino’nun filmi Kill Bill’i izledikten sonra sonra kabul ettiğini açıklamıştı.

Bryant, 26 yaşındaki Güney Kaliforniya’da bir helikopter kazasında, 13 yaşındaki kızı Gianna dahil sekiz kişiyle birlikte öldü. Bryant ve Gianna için 24 Şubat Pazartesi günü Los Angeles’ta bir anma töreni düzenlendi ve binlerce katılımcı törene katıldı.

Nike’ın Kobe Bryant’ı anma töreni için hazırladığı iki dakikalık filmi, siyah bir fonda beyaz yazılar içeriyor. “Sonsuza dek” kelimesi ekranda sabit bir şekilde duruyor. Bryant’ın hayatını ve kariyerini kapsayan önemli anlar arka planda seslendiriliyor. Reklam, “Kobe” tezahüratı yapan bir kalabalığın sesi ile bitiyor.

Marka bir açıklamada şunları söyledi: ‘Mamba Forever’ Nike ailesinin sevgili üyesi Kobe Bryant’a saygılarını sunar.

Kuşağının en büyük sporcularından Bryant, spor dünyası ve basketbol topluluğu üzerinde ölçülemez bir etkiye sahipti.

Eser Guilherme Souza ve Emma Barnett tarafından yaratıldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.