Nike, COVID-19 ile mücadele eden hastane çalışanlarına 30.000 çift ayakkabı bağışladı

Nike, ABD ve Avrupa’daki hastanelere 30.000 çift Nike Air Zoom Pulse bağışlıyor.

Marka, COVID-19 ile mücadele eden cephedeki sağlık çalışanlarını “sağlık sporcuları” olarak andı ve ayakkabı ihtiyaçları karşılamaya yönelik ayakkabı bağışlıyor.

Nike, ABD ve Avrupa’daki hastane personeline 140.000’den fazla ayakkabı, giysi ve ekipman bağışlamak için kâr amacı gütmeyen kuruluş Good360 ile ortaklık kurdu.

Nike, Chicago, Los Angeles, Memphis ve New York City’deki hastanelere 30.000 çift Nike Air Zoom Pulse bağışlıyor ayakkabı. Barselona, ​​Berlin, Londra, Milano, Paris ve Belçika dahil olmak üzere Avrupa’daki hastanelere 2.500 çift daha bağışlanıyor.

Kasım 2019’da piyasaya sürülen ayakkabı, hastanelerdeki günlük kahramanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Hızlı bir şekilde açma kapama kolaydır, temizlenmesi kolaydır ve uzun süre giymek için yeterince rahattır.

Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde Anestezist Dr. Miko Enomoto, “New York City’deki sağlık çalışanlarına yaklaşık 95.000 çift futbol çorabı teslim edilecek. Bunun yanında bir milyon yıl içinde tasarımcılarla ve mühendislerle bu şekilde çalışma fırsatı bulacağımı asla hayal edemezdim.” dedi. 

Nike, ayakkabının yanı sıra COVID-19 krizi sırasında hastane personelinin işlerini yapmasına yardımcı olmak için 25 milyon dolardan fazla taahhütte bulundu. Şirket daha önce sağlık çalışanlarının virüse karşı korunmasına yardımcı olmak için tam yüz kalkanları ve hava temizleyici respiratör (PAPR) lensleri bağışlamıştı. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.