Nike, “bizi durduramazsınız” diyor

Spor bizi birleştirir, bizi güçlendirir ve durduramaz diyen Nike hazırladığı yeni reklam kampanyasında, hem görsel ifade biçimi hem de içeriğiyle özgünlüğün sınırlarının zorlandığı yeni kampanyasında, sporun birleştirici gücüyle güçlenmeye, daha dayanıklı olmaya ve işler istenildiği gibi gitmediğinde dahi bir çözüm yolu bularak devam edilebildiğine, kısacısı sporun durdurulamayacağına dikkat çekiyor.

Marka misyonunu şu şekilde açıklıyor: “Nike, dünyadaki her sporcuya yenilik ve ilham vermeye çalışmaktadır. Bu misyon bize insan potansiyelini genişletmek için mümkün olan her şeyi yapmaya iten bir güçtür. Bunu, sporda çığır açan yenilikler yaratarak, ürünlerimizi daha sürdürülebilir hale getirerek, yaratıcı ve çeşitli küresel bir ekip oluşturarak ve yaşadığımız, topluluklarda olumlu bir etki yaratarak yapıyoruz.”

George Floyd’a ve Black Lives Matter hareketine göndermede bulunan kampanyada Nike, Lebron James ve Megan Rapinoe’un “Bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirme sorumluluğumuz var” cümlelerine yer vererek markanın da bu sorumluluğu taşıdığını ön plana çıkarıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.