Nielsen Türkiye’de üst düzey atama

Araştırma şirketi Nielsen Türkiye’de, perakendeci hizmetleri biriminde grup müdürü görevini yürüten İlker Unutkan, perakendeci hizmetleri direktörü olarak atandı.

2008’de İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan İlker Unutkan, kariyerine lider bir finans kurumunun strateji bölümünde CRM yönetici yardımcısı olarak başladı. Burada veri kalitesi ve müşteri deneyimini zenginleştirme alanında çalışmalar yaptı. 2011’de bir perakende firmasının pazarlama ve sadakat programı yöneticisi olarak atanan Unutkan, kariyerine FMCG sektöründe devam etti. Analitik CRM yapısının kurulması, hedef müşterilerin belirlenmesi, özel kampanyaların tasarlanması ve marka ortaklıklarının kurulması gibi stratejik alanlara liderlik ettikten sonra, saha satış tarafında ulusal satış koordinasyon ve bölge müdürlüğü görevlerini üstlendi.

İlker Unutkan, Nielsen kariyerine 2014’te perakendeci hizmetleri ekibinde müşteri müdürü olarak başladı. Uluslararası ve yerel, lider perakendecilerden oluşan bir müşteri portföyünü yönetirken, aynı zamanda perakendeci analitiği konusunda da ülke liderliğini sürdürerek perakendecilerin stratejik hedeflerine ulaşmaları konusunda destek verdi. İlker Unutkan, Nielsen’deki kariyerine artık perakendeci hizmetleri direktörü olarak devam edecek.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.