New York ajansları iklim değişimine karşı birleşti

17 ajansın rekabeti bir yana bırakması sayesinde küresel ısınmayla savaş yeni bir boyut kazandı. Pazarlama, reklam ve marka iletişimi alanlarında varlık gösteren New York ajansları iklim değişimine karşı birleşti.

İklim değişimine karşı kurulan ajans koalisyonu Potential Energy’de Barton F. Graf, CAA, Digitas, Droga5, Hill Holiday, Lippincott, Maslansky+Partners, MRM//McCann, m ss ng p eces, Oberland, One Hundred, Possible, Purpose, R/GA, WME, Work&Co ve Zenith yer alıyor.

İlk kampanya yayında

Potential Energy’nin ilk kampanyası mayıs ayında hayata geçirdiği Donate:60 oldu. Koalisyon, üniversitenin mezuniyet töreninde konuşma yapan öğrencilerden ve sınıf liderlerinden, mezuniyet konuşmalarının 60 saniyesini, kendi nesillerinin karşı karşıya olduğu önemli problemlerden birine bağışlamalarını istedi. Bu sorunlar arasında sadece küresel ısınma değil, silahlanma ve eşitsizlik de yer alıyor.

24 eyaletin 136 şehrinde mezun olan 250’yi aşkın öğrenci kampanyaya dahil oldu. Sosyal medyaya taşınan #donate60seconds kampanyası ile gelecek seçimlerde oy kullanacak pek çok yeni mezuna da ulaşıldı.

Fedakarlığın ötesinde bir çalışma

Potential Energy’nin kampanyalarına yenileri eklenecek ve ajanslar, iklim değişimi hakkındaki mesajları toplumun daha geniş kesimlerine ulaştırmaya çalışacaklar.

Lippincott’un strateji departmanı yöneticisi ve Potential Energy’nin başkanı John Marshall, “Bu sorunun varlığında hepimizin rolünün olduğunu biliyoruz,” açıklamasını yapıyor ve şöyle devam ediyor:

“Müşterilerimizle görüşmek için uçağa biniyoruz, otomobil kullanıyoruz, hamburger yiyoruz, evlemizi ısıtıyoruz. Hepimiz enerji harcıyoruz. İklim değişimiyle mücadele etmenin yolu fedakarlığın yanı sıra iş birliği, inovasyon ve yaratıcılıktan da geçiyor.”

New York ajansları iklim değişimine karşı yaptıkları çalışmaların başarısını 5 yıllık bir dönem içinde ölçecek. Ölçümlerden biri de seçmen olacak yaşa gelmiş gençlerin oy kullanma nedenlerine iklim değişikliğiyle mücadeleyi de eklemek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.