Netflix’ten etkileşimli Stranger Things deneyimi

Stranger Things hayranları artık Roblox’ta mini oyunlar oynayabilecek ve Starcourt Mall’u keşfedebilecek.

Netflix, Roblox¹ platformunda yıl boyunca hayranların ilgisini çekecek bir alan olarak işlev görecek bir Stranger Things deneyimi lanse etti. Dizinin üçüncü sezon finalinin ana konumu olan neonla donatılmış Starcourt Mall, Roblox Metaverse’de yeniden tasarlandı.

Kullanıcılar avatarlarını özelleştirmek için dondurma dükkanı Scoops Ahoy ve Demogorgon kostüm paketlerinin yanı sıra Dustin’in şapkası ve Eleven’ın başlığı gibi aksesuarlar da dahil olmak üzere Stranger Things’den ilham alan aksesuarları kazanmak için görevleri tamamlamak durumundalar. Ziyaretçiler ayrıca dönüşümlü skor tablosu mücadelelerinde rekabet edebilir, ek avatar öğeleri satın alabilir ve dört mini oyunu keşfedebilir.

Oyunların içeriği:
  • “Hawkins lab escape”, çok oyunculu kedi-fare oyununun bir başka versiyonu
  • “Dueling dice”, karakterinizi seçebildiğiniz bir veya iki oyunculu oyunda gerçek bir oyuncuyla veya AI kontrollü rakibe karşı sırayla verilen bir zar savaşı
  • Tek oyunculu bir oyun olan “Hi-score slingshot”, sapanınızı alıp atış galerisinde hedefleme becerinizi teste tabi tuttuğunuz bir oyun
  • “Delivery Dash”, alışveriş merkezinde alışveriş yapanlara Scoops Ahoy dondurması dağıtmak için zamana karşı verilen tek oyunculu bir yarış.

Netflix Etkileşimli Oyunlar Başkanı Chris Lee şunları söyledi: “Roblox, yaratıcılığın ve hikaye anlatımının hayat bulduğu bir platform sağlıyor ve bu da Netflix ve Stranger Things için doğal bir uyum sağlıyor.”

(1) Roblox, kullanıcıların oyunları programlamasını ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunları oynamasını sağlayan küresel bir çevrim içi oyun platformu, oyun oluşturma sistemidir. Roblox’un deneyimleri, eğlence markaları için hayranlarıyla etkileşim kurmanın ve yenilerini çekme fırsatı sunar. Sanal dünyada kurgusal bir yeri, yeniden hayal etmek veya yeni bir film ya da TV programını ön izlemek mümkün.

Roblox Marka Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Christina Wootton: “Stranger Things, Netflix’in en ikonik dizilerinden biri ve artık Roblox Metaverse’de hayranların, diziyi heyecan verici yeni yollarla deneyimleyip etkileşime geçebileceği kalıcı bir alana sahip.

Roblox, 80’lerde gençlerin bir araya geldiği yerel alışveriş merkezine çok benzeyen yeni bir sosyal mekân. Sanal Starcourt Mall, Roblox’ta yeniden tasarlanan ve dizinin global çaptaki izleyicisiyle etkileşim içinde olup daha çok izleyici çekmek için de benzersiz olanaklar sunan benzer bir ortam.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.