Site icon Campaign Türkiye

Netflix 10. yılını sürükleyici deneyim sergisiyle kutluyor

Netflix, İngiltere’deki 10. yılını kutlayan sürükleyici deneyim sergisi için Tasarım Müzesi ile ortaklık kurdu.Sergi; Netflix deneyiminin temel unsurlarını, yayın hizmetinin evrimini ve onu destekleyen tasarım felsefesini mercek altına alacak. Ayrıca en popüler programlarından bazılarının ardındaki hikayeleri anlatacak.

Ürün ve Stüdyo Tasarımından Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Johnson: “Sergi aynı zamanda bu tasarım yolculuğunu, hayranların favori olarak seçtikleri aracılığıyla farklı bir perspektiften gözler önüne serecek.

Bir şey iyi tasarlandığında hayatı kolaylaştırır, neşe verir ve insanları bir araya getirir. Tıpkı eğlence gibi tasarım da hayatımızı, yaşama biçimimizi temelden değiştirebilir.” dedi.

Johnson, sipariş verilen bir DVD şirketi olarak ilk günlerinden bir yayın hizmetine dönüşmesine kadar geçen 25 yılda, sezgisel ve kusursuz bir deneyim sunmanın işlerinin merkezinde yer aldığını belirtti. Tasarımın, abonelerini harika hikayelerle buluşturmada kilit bir rol oynadığı vurgulandı.

Tasarım Müzesi CEO’su ve Direktörü Tim Marlow ise: “Müzeler hikayelerin anlatıldığı yerlerdir, bu yaz Netflix ve Tasarım Müzesi, yeni bir sergide hikaye anlatma sanatına olan ortak bağlılıklarını keşfedecek.

Tasarım Müzesi’nde insanların kendileri ve gelecek hakkındaki düşüncelerini değiştirmek için sektörü, eğitimi ve halkı bir araya getiriyoruz.” dedi.

Bağımsız Küratör ve Yaratıcı Yapımcı Marie Foulston proje üzerinde çalışacak.

Exit mobile version