artwork

Nestle’den obeziteye karşı bir asansör ve durak hikayesi

10 sene önce

0

Nestlé Pure Life, “Obeziteye Karşı Hareket Zamanı” sosyal sorumluluk projesinde yaratıcı açıkhava uygulamalarına imza attı:

Bir Durak Hikayesi

İstanbul’daki bazı otobüs durakları, oturma alanlarından bir tanesi tartı olacak şekilde modifiye edildi. Durakta oturan yolcu, yine durağa entegre edilen bir dijital ekran sayesinde bir anda kaç kilo olduğu gerçeğiyle karşılaştı. Bu esnada günlük hayatlarında ufak bir değişiklik yaparak kişilerin hareketli yaşam tarzına alışabileceklerini belirten bir dış ses duyuldu ve yolcuları yürümeye teşvik eden mesajlar verdi. “Bugün yemeği fazla mı kaçırdın? Bir durak ileri yürümeye ne dersin? Şimdi hareket zamanı” ya da “Biraz hareket ederek yaza hazırlanmak çok kolay” gibi mesajları duyan yolcular, bir durak ileriye yürümeye ikna oldukları anda Nestlé Pure Life ekipleri saklandıkları yerlerden çıkarak katılımcıları tebrik etti ve su hediye ettiler. Otobüs durakları uygulaması Nişantaşı, Zincirlikuyu ve Kadıköy‘de iki hafta süreyle hayata geçirildi.

Bir asansör hikayesi 

Proje kapsamında yapılan diğer çalışmada, insanları günlük hayatlarında daha fazla harekete geçirmek ve günde sekiz bardak su içmelerini sağlamak amacıyla plaza çalışanlarına bir sürpriz hazırladı. İstanbul’da bir plazada asansöre yerleştirilen gizli kamera ve ses sistemi sayesinde bir kat yukarı çıkmak için bile asansöre binen plaza çalışanlarına, asansör yerine merdiveni kullanmaları gerektiğini eğlenceli ve şaşırtıcı şekilde dile getirdi. Merdivenleri kullanmayı tercih edenler, konfeti yağmuruna tutuldu ve kalabalık Nestlé Pure Life ekibi tarafından alkışlarla karşılanarak su ile ödüllendirildi. Katılanların %85’i merdivenleri kullanmayı kabul etti. Toplam 5000 kalori harcandı. 10.000 vücut kası çalıştı.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Michael Jordan’ın Nike ile olan sponsorluk anlaşması film oluyor

Nike’ın eski yöneticisi Sonny Vaccarro’nun hayatını işleyecek olan film, basketbol...

Disney 100. yılını sürükleyici bir deneyimle kutluyor

Walt Disney Company, 100. yıl dönümü için sürükleyici bir deneyim...