Nestlé İçecekler Grubu’nda bayrak değişimi

Uzun yıllardır Nestlé bünyesinde satış ve pazarlamada yöneticilik yapan ve son olarak Nestlé’nin İsviçre’deki Genel Merkezi’nde İçecekler Stratejik İş Birimi‘nde görev alan İsmail Bütün, Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü görevine atandı.

İsmail Bütün

İsmail Bütün, yaklaşık 15 yıldır Nestlé bünyesinde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevini sürdürüyor. Son olarak, 2011 yılından itibaren Nestlé’nin merkez ofisinin yer aldığı İsviçre Vevey’de sırasıyla Satış&Pazarlama İş Mükemmelliği, Global Satış Ekibi ve İçecekler Stratejik İş Birimi’nde görevler aldı.

Bütün, Nestlé Türkiye’deki kariyerine, 2000 yılında Kahvaltılık Gevrekler Ürün Müdür Yardımcısı olarak başladı. 2002’de Kahvaltılık Gevrekler Ülke Müdürü poziyonuna atanan Bütün, 2005-2007 yılları arasında Nestlé Orta Asya Bölgesi’nde kahve, çikolata&şekerleme, su ve süt ürünlerinden sorumlu Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Bütün, Şubat 2007’de Nestlé Türkiye’ye dönerek, Ulusal Zincir Mağazalar Kanalı İş Birimi Müdürlüğü görevine atandı. Bütün, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Son dört yıldır Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekte olan Derya Gedikli ise Nestlé’nin İsviçre’deki genel merkezinde bulunan İçecekler Stratejik İş Birimi’nde Asya, Okyanusya ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu olarak Nescafé‘nin Stratejik Liderliği’ne atandı.

2011 yılından beri Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü’nü sürdüren Derya Gedikli, Nestlé’deki 20 yıllık kariyerinin 5 yılında İsviçre Vevey‘de bulunan Genel Merkez’de görev yaptı. Gedikli, 2005-2010 yılları arasında İsviçre’de Nestlé Asya, Okyanusya, Afrika Bölgesi’nden sorumlu Bölge Müdür Yardımcılığı ve ardından Kahve Stratejik İş Birimi’nde Pazarlama Danışmanlığı görevlerini yürüttü.

ODTÜ İşletme mezunu olan Gedikli, Nestlé Türkiye bünyesinde içecek ve yiyecek kategorilerinde Ürün Bölge Müdürlüğü, Grup Ürün Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü gibi görevlerde bulundu.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.