Nestle helikopter ebeveynlere “Korkmayın” diyor

Brezilya’da Nescau markasıyla kakaolu içecek üreten Nestle helikopter ebeveynlere “Kendi korkularınızın çocuklarınızı engellemesine izin vermeyin” mesajını veriyor.

Aşırı endişeli ve koruyucu aileler için kullanılan “helikopter ebeveynler” tanımı, aslen baby boomer olarak tanınan nesil için kullanılıyor. Baby boomer’ların millennial çocukları, hayatlarının her anında etraflarında helikopter gibi dolanan anne babalarının gölgesini hissediyorlar. Nestle Nescau, bu reklamında ailelerin iç sesini izleyiciye yansıtıyor.

Sakin kalan endişeli aileler

Reklam filminde annelerin ve babaların, genellikle spor yapan çocuklarını izlerken “Ya dikkati dağılırsa?”, “Ya yaralanırsa?”, “Ya başaramazsa?” şeklinde endişelendiğini görüyoruz. Ancak bu aileler, Türkiye’de yaratılan reklamlarda gördüklerimizin aksine, bir koşu çocuğunun sırtına havlu koyup müdahale etmek yerine yerlerinde oturup endişeleniyorlar, gıklarını çıkarmıyorlar.

Filmin ikinci bölümünde çocukların başarılı olduklarını ve ebeveynlerin de onları izlerken gururlandıklarını görüyoruz. Nestle helikopter ebeveynlere, “spor gençlere hayat dersi verir, kendi korkularınız nedeniyle onları engellemeyin, oynamalarına izin verin” mesajını veriyor.

Ogilvy Brasil tarafından hayata geçirilen reklam filminin yönetmen koltuğunda Corazon Films’den Rafael Kent oturuyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.