Neo Nazilere karşı sıradışı kampanya: “Like Attack”

Almanya’da az da olsa Nazilerin varlığını sürdürmeye devam ettiklerini biliyoruz. Son günlerde Laut Gegen Nazis (Loud Against Nazis) adında bir organizasyon nefrete karşı milyonlarca sevgiyle –like’la- savaşmak için bir kampanya başlattı.

Holocaust kurbanlarının anıldığı gün olan International Holocaust Memorial Day’de, reklam ajansı Jung Von Matt/Elbe tarafından toplanan son derece kalabalık bir Alman grubu, ülkenin Neo-Nazi partisi NDP’nin Facebook sayfasını beğendi ve ardından sayfayı “Renkli bir Almanya için” gibi pozitif, anti-ırkçı mesajlarla donattılar.

Verilere göre, 100.000’den fazla protestocu “Like Attack” adı verilen beğenme hareketine katıldı ve hareketin sonucu olarak 7 milyon medya etkileşimi ortaya çıktı.

Katılımcılardan böylesine bir politik partiyi “like etmelerini” ve sayfasına güzel şeyler söylemelerini rica etmek kulağa ilk başta kabul edilmesi zor bir istek gibi gelebilir, ancak zekice bir düşünüş şeklinin ürünü bu ironiyle meselenin çok daha etkili bir şekilde duyurulmasının sağlandığı görülüyor.

Künye 

Reklamveren Laut Gegen Nazis

Reklam Ajansı Jung Von Matt/Elbe

Yönetici Kreatif Direktörler Tobias Grimm, Doerte Spengler-Ahrens

Kreatif Direktörler Hans-Peter Sporer, Henning Robert

Sanat Yönetmenleri Thimon Machatzke, Canhür Aktuğlu

Metin Yazarı Luitguard Hagl

Ajans Yapımcısı Dennis Wendt

Ses Tasarımcısı Steven Hofmann

Dijital Multimedya Sanatçısı Joscha Kadegge

Yapımcı Anna Liem

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.