NBA’den her isabetli üçlük için üç fidan

NBA, 22 ve 29 Mart arasında Sprint‘in katkılarıyla düzenlediği “NBA Green Week” (NBA Yeşil Hafta) programıyla basketbol severlere çevre bilincini aşılıyor. NBA takımlarının ve oyuncularının katıldığı çevreyi yeşillendirme programı kapsamında taraftarların dikkatini üç sayılık atışların her bir sayısı anlamına gelen ‘tasarruf’, ‘tekrar kullanım’ ve ‘geri dönüşüm’e çekiyor. NBA Green Week programı, taraftarları kendi çevreleri konusunda daha sağduyulu olmaya teşvik etmeyi hedefliyor.

NBA, hafta boyunca #NBAGreen etiketi her paylaşıldığında bir ağaç dikmek için (25.000 ağaca kadar) Arbor Day Foundation ile birlikte çalışacak. Ayrıca 22-29 Mart tarihleri arasında oynanan NBA maçlarındaki her isabetli üç sayılık atış için de üç ağaç dikecek.

Sprint işbirliğiyle, Green Sports Alliance ile ortaklaşa gerçekleştirilen NBA Green Week, insanlar olarak çevreye verdiğimiz zararları en aza indirmeyi amaçlayan, tesis yeşillendirme programları, e-geri dönüşüm ve ağaç dikimi gibi çeşitli program ve aktiviteleri destekliyor. Program, taraftarları sürdürülebilirlik konusunda bilinçlendirmenin yanı sıra, çevrenin korunmasına nasıl destek olunabileceği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

NBA ve NBA Cares sosyal medya hesapları, hafta boyunca maç görüntüleri ve taraftarlara yol gösterecek, uygulaması son derece basit tasarruf, tekrar kullanım ve geri dönüşüm tüyoları eşliğinde, #NBAGreen etiketi ile “üçlükler” yayınlayacak. 23 Mart itibarıyla, taraftarlar #NBAGreenSweeps üzerinden aktiviteye katılıp ödüller kazanabilecek.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.