artwork

NatGeo Space Projection Helmets ile uzay deneyimi yaşatıyor

5 sene önce

0

NatGeo Space Projection Helmets ile ‘One Strange Rock‘ programının tanıtımı için daha önce deneyimlenmemiş bir etkinlik düzenledi. Will Smith’in anlatıcılığını yaptığı program için kanal, VR’dan da öte bir şeye projeye attı.

Darren Aronofsky ve Nutopia iş birliğindeki yeni dizisi ‘One Strange Rock‘ prömiyeri için NatGeo, geçen hafta New York’ta dizinin prömiyerini özel tasarlanan ‘Space Projection Helmets‘ ile tanıttı. National Geographic, McCann New York ve Tomorrow Lab’in ortak çalışmalarıyla ortaya çıkan özel kasklar sayesinde, izleyiciler bu kasklarla yeryüzünü bir astronotun perspektifinden görme şansını kazandılar.

360 derece astronot olma deneyimi

Uzaydan ilk canlı yayını yapan NatGeo‘ya göre bu kasklar sayesinde, kullanıcılar bir astronot olma deneyimini sanal gerçeklikten çok daha iyi yaşayabiliyorlar. Pazardaki VR setlerinden farklı olarak başlık kullanıcının etrafına bakmak için başını serbestçe hareket ettirebileceği şekilde tasarlandığından tam bir görüş alanı sunuyor, tıpkı bir astronotun uzayda olduğu gibi.

Tasarlanan kasklar, prömiyerin ardından Amerika’daki bilim merkezlerine, okullara ve müzelere hediye edilecek. Böylece insanlar da bu uzay deneyimine erişme şansı kazanabilecekler.

Künye

Reklamveren NatGeo
Ajans McCann New York
Co-CCO Tom Murphy, Sean Bryan
ECD Chris Mitton
Metin Yazarı Pete Sherer
Art Direktör Rick Cohen
Kask Tasarım Rico Labbe
Kreatif Direktör David Estis
Yönetmen David Estis

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...