Nars Cosmetics, Çinli tüketiciler için metaverse inşa etti

Nars Cosmetics, Çin’in Hainan şehrinde tüketicilerin ilgisini çekmek için metaverse yarattı.

”Nonstop Nars Virtual World” olarak adlandırılan ve CircleSquare tarafından inşa edilen sanal dünya, insanların kendi ‘Navatar’larını, bir hesaba kaydolduktan sonra bir tur rehberi görevi görecek olan sanal avatar versiyonlarını özelleştirmelerine olanak tanıyor.

Kişiler daha sonra Nars ürünlerini ve saç modellerini deneyebilecekleri makyaj odasına yönlendiriliyor. Ayrıca Navatar’ları ile yeni mevcut makyaj ürünlerini deneyerek ve Nars seyahat perakende satış noktalarını gerçek hayatta ziyaret ederek sanal para birimi ‘Ncoim’ kazanabilme imkanı sunuyor.

Kazanılan her Ncoin, kullanıcının ‘Nwallet’ına kaydediliyor, daha sonra özel ödülleri ve satın alımlarla hediyeleri kullanılabiliyorlar.

Üç odadan (Sürekli Keşif, Kesintisiz Oyun ve Kesintisiz Topluluk) oluşan sanal dünya, Hainan’daki China Duty Free’a özel olarak tasarlandı.

CircleSquare Asia’nın Genel Müdürü Cherifa Ben Slamia: “Seyahat perakendesinin metaverse geçişi gerçekleşiyor ve devam da edecek. Çok kanallı geçişi kaldırarak, geleceğin neler getireceğini görmekten heyecan duyuyoruz.

‘Nonstop Nars Virtual World’, CircleSquare’in metaverse girişimini belirleyen önemli bir dönüm noktası. Gelecekte Nars ve Shiseido ile değişim için ortak olmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.