Müşteri deneyiminde yeni teknolojik arayışlar

Cannes Lions’un ikinci gününde, Adobe’nin ev sahipliğinde ‘Experience’ başlıklı bir oturum gerçekleştirildi. Ünlü tasarımcı Stefan Sagmeister ve WearableX’in CEO’su Billie Whitehouse’un sunumlarıyla Adobe Brand Marketing’den Sorumlu Başkan Yardımcısı John Trevor’a eşlik ettiği oturumda, uçtan uca deneyim konuşuldu.

Markaların dijital dönüşümlerinin tam ortasında deneyimin yer aldığını söyleyen Adobe VP’si John Trevor, bu konuda markaların katetmesi gereken çok yol olduğunu rakamlarla vurguladı. Yeni nesil müşterilerin %85’inin gün içinde farklı cihazlardan online olduğunu, markaların büyük çoğunluğunun müşterilerine cihazlar arası  sürdürülebilir kişisel deneyimler sunamadığını ifade etti. Trevor, göz alıcı görsel tasarımın iyi bir dijital deneyim için önemli bir etken olduğuna da sıkça vurgu yaptı.

Sahneyi John Trevor’dan alan Stefan Sagmeister güzelliğe övgü yaparak reklam dünyası ve markalara “Güzelliğe önem verin, dünyayı güzelleştirin ve daha çok para kazanın” tavsiyesinde bulundu. İyi bir müşteri deneyimi için iyi bir görsel tasarımın önemini başarılı örneklerle zihinlere kazıdı.

WearableX’in CEO’su Billie Whitehouse’ın sunumu gerçekten ilgi çekiciydi. Giyilebilir teknolojileri yaratıcı konseptlerle kullanarak insan teninin nasıl yepyeni bir deneyim mecrasına dönüştüğünü anlattı.

Giyilebilir teknolojiler ile insan tenini yeni bir iletişim arayüzüne dönüştürdüklerine vurgu yapan Whitehouse, sahadaki sporcunun hislerinin fanlarıyla eş zamanlı buluşturabildiklerini anlattı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.