Muratbey inovasyon fikirlerini altına dönüştürüyor

Muratbey, kurum çalışanları arasında başlattığı proje kapsamında yenilikçi ve uygulanabilir fikir önerisi sunanlara her ay altın hediye ediyor.

Muratbey, yenilikçi düşünmeye verdiği önemi Fikrim Var projesi ile taçlandırdı. Muratbey bu projeyle, inovatif ve değer üreten düşünce yapısını tüm departmanlarda canlı tutmayı hedefliyor.

1965’ten beri süt ve süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Muratbey, inovatif çalışmalarını sürdürüyor. Üretimden pazarlamaya kadar tüm iş süreçlerinde yenilikçilik ve farklılaşma stratejisini benimseyen Muratbey, çalışanlarına yönelik Fikrim Var projesi ile inovasyon sürecini sistematik, bütünsel ve odaklı bir yaklaşımla yürütüyor.

Başarının anahtarı her alanda inovasyon

Yaratıcı fikirlerle her alanda sürekli gelişim sağlamayı hedeflediklerini belirten Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol: “Mühendislikten aldığımız düşünce yapısını sektör tecrübemiz ile bir araya getirdik ve kurulduğumuz günden bu yana yenilikçi çalışmalara imza attık. Genel merkezimizde ve üretim tesisimizde sürekli iyileştirmeler yaparak her alanda gelişimi sürdürüyoruz. İnovasyon kültürünün tüm birimlerimizde etkin biçimde işlemesini sağlamak adına, hali hazırda sürekli aldığımız önerilerden yola çıkarak tüm aile fertlerimizin katılım sağlayabileceği bir çalışan projesi hazırladık.’’ dedi.

‘‘Fikrim Var’’ projesi kapsamında tüm çalışanların fikirlerini, tesislerdeki dijital ekranlar, Bilgi Yönetim Sistemi, mail, öneri kutuları ve WhatsApp yoluyla aldıklarını vurgulayan Necmi Erol, fikirleri kurumun stratejik hedefleri doğrultusunda fayda üreten, yenilikçi ve uygulanabilir olma kriterlerine göre değerlendirdiklerini ve her ay bir kişiye altın ödülü verdiklerini belirtti.

Muratbey iki Ar-Ge merkezine sahip

İnovasyona ve markalaşmaya önem verdiklerini aktaran Necmi Erol: “Markalaşma ve inovasyonun bizi daha büyük başarılara taşıyacağına inanıyoruz. Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesisimizin yanı sıra iki adet Ar-Ge merkezimiz bulunuyor. Teknoloji Geliştirme Ar-Ge Merkezi ve Gıda Ar-Ge Merkezi adındaki Ar-Ge merkezlerimizde toplam 47 mühendisimiz çalışıyor. Bu büyüklükte ve iki adet merkezle sektörde tek markayız. Tesislerimizde kullandığımız birçok yazılım, üretim ekipmanı ve makine, kendi bünyemizde çalışan mühendislerimiz tarafından tasarlanıp üretiliyor. İnovasyon bizim olmazsa olmazımız.” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.