Murat Yavuz, Mozaic WorldWide’a geçti

Drive Dentsu Genel Müdürü Murat Yavuz, By Smart reklam ajansının yeniden yapılandırılması için, Temmuz 2014 itibariyle, Mozaic WorldWide ailesine katıldı. Yavuz, By Smart’ın ajans başkanı olarak görev alacak.

Profesyonel meslek hayatına Koç Holding şirketlerinden Demirdöküm’ün Reklam ve Halkla İlişkiler Departmanında başlayan Yavuz, daha sonra Ajans Ultra’da Müşteri Temsilciliği, Karacan Yayın Grubu’nda Reklam Müdürlüğü, Ogilvy İstanbul’da Müşteri İlişkileri Direktörlüğü yaptı. Cenajans’ta Müşteri İlişkilerinin her kademesinde görev alan Murat Yavuz, 2001 yılında Grey İstanbul‘un kuruluşunda aktif görev alarak ve ajansın Müşteri İlişkileri Departmanına liderlik etmenin yanı sıra “Strateji ve İş Geliştirme” fonksiyonlarını da yürüttü.

Ogilvy İstanbul’da Müşteri İlişkileri Direktörü görevinin ardından 2006 yılında WPP/Grey bünyesinde yer alan Gram İstanbul‘u kurdu ve başkanlığını üstlendi. 2009’da Drive Dentsu‘ya Ülke Müdürü/Başkan olarak katıldı. 2013 itibarı ile Ajans Başkanlığı ile birlikte Yönetim Kurulu Üyesi de oldu. Murat Yavuz, ayrıca Epica, Cannes, Altın Aslan ve Golden Drum’ın da aralarında bulunduğu uluslararası festivallerde ve Kristal Elma, Felis, Kırmızı gibi yerel organizasyonlarda ödüllere layık görülen birçok kampanyayı yönetti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.